YABANCI UYRUKLU VATANDAŞIN GEÇİCİ İKAMETİ

YABANCI UYRUKLU VATANDAŞLARIN RUSYA FEDERASYONU’NDA HERHANGİ SIKINTI İLE KARŞILAŞMADAN SERBESTÇE HAREKET EDEBİLMELERİ İÇİN GEÇİCİ İKAMETLERİNİ YAPMALARI ŞARTTIR.

Şirketler için yabancı uyruklu vatandaşların işe davet edilmesi ve de yabancı partnerlerin ziyaretinin hazırlanması işlemlerinin yerine getirilmesi bir hayli zor geçmektedir. Şirketiniz Rusya Federasyonu Federal Göç Servisinde akreditasyon kaydını gerçekleştirip, davetiyeleri alıp yabancı misafirlere vize alınması işlemlerini gerçekleştirdi mi? Gerçekleştirdiği taktirde, sizce davet eden taraf olarak sizin yükümlükleriniz bunda sona mi erdi? Maalesef – hayır. Yabancı uyruklu vatandaşların Rusya Federasyonu’nda bulunabilmeleri için geçici ikamet işlemlerini gerçekleştirmeleri gereklidir. Belirtilen bürokratik işlemlerin en hızlı ve düzgün şekilde yerine getirilmesinin düzeni aşağıdaki gibidir.

Rusya Federasyonu mevzuatı uyarınca, yabancı uyruklu vatandaşın ikamet ettiği adresindeki tüm ikamet kayıt işlemlerin davet eden kuruluş, yani sizin tarafınızdan yapılması gerekmektedir. Ama size, bu kadar zor ve sinir bozucu işlemlerin yerine getirilmesi için RosCo Şirketi’ni görevlendirmenizi engelleyebilecek bir durum bulunmamaktadır. 109-FZ nolu 18 Temmuz 2006 tarihli ‘Yabancı uyruklu vatandaşların ve uyruksuz vatandaşların Rusya Federasyonu’nda migrasyon kaydı’ Federal kanunu uyarınca yabancı uyruklu vatandaşların ülkeye giriş yapmasından sonraki 7 (Yedi) iş günü içinde geçici ikamet işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bunun için davet eden kuruluş bulunduğu bölgedeki bağlı olduğu Rusya Federasyonu Federal Göç Servisi şubesine yabancı uyruklu vatandaşın ülkeye giriş yaptığına dair bildiride bulunmalıdır. Bildirinin ekinde yabancı uyruklu vatandaşın pasaportunun noter tasdikli tercümesinin ve sınırları geçmesi sırasında kendisine verilen migrasyon kartının suretinin sunulması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşın Rusya Federasyonu’na iş amaçlı davetiye uyarınca giriş yapmış olması durumunda, davet eden kuruluşun iç belgelerinin ve de konut olmayan mahalde bulunduğuna dair (kira sözleşmesi gibi) belgeyi sunması gerekmektedir. Belirtilen prosedürün tamamlanması sonucunda yabancı uyruklu vatandaşın migrasyon kaydının gerçekleştiğini onaylayan bildirinin sökülebilen kısmı şirkete sunulacaktır.

* Yabancı uyruklu vatandaşın otelde geçici ikamet etmesi durumunda, onun geçici ikamet kaydı ile ilhil tüm sorumluluk otel idaresine aittir.

HİZMETLERİN BEDELİ

Yabancı uyruklu vatandaşınızın Rusya Federasyonu’nda geçici ikamet işlemlerinin yerine getirilmesi:

3 500 ruble

Unutmayınız! Sizin için tasarrufta bulunduğumuz süre içinde, ödemiş olduğunuz hizmetlerimizi bedelinden daha yüksek seviyedeki gelir elde edebilirsiniz.

BELİRTİLEN İŞLEMLERİN YAPILMASI İÇİN ROSCO ŞİRKETİ’NİN GÖREVLENDİRİLMESİNİN AVANTAJLARI NEDİR?

  • Yabancı uyruklu vatandaşın geçici ikamet işlemlerini 2 günlük süre içinde tamamlarız.
  • Hem sizin hem de sizin yabancı uyruklu personelinizin bizim ofis dahil olmak üzere hiçbir yere gitmesine gerek yoktur! Elektonik posta ile talep edilen evrakları göndermeniz yeterlidir.
  • Şirketinize muhasebe hizmetlerini sunduğumuz taktirde, yabancı uyruklu vatandaşınızın geçici ikamet işlemlerini ücretiz yerine getiririz.

HİZMET SİPARİŞİ VER "YABANCI UYRUKLU VATANDAŞIN GEÇİCİ İKAMETİ"

''ROSCO''
Şirketi Kuruluş
2004
Profesyonel Kurumlarda Üyelik:
SRO NP “Rusya Mali Denetim Birliği” üyeliği
(Belge numarası tarihi: 1809/28.12.2009)
Vergi danışmanları odası üyeliği
(sertifika numarası: 78)
HP 'Partner RDD'
(Rus Değerleme Derneği)
Dernek Üyeliği:
Moskova Ticaret ve
Endüstri birliği
(Belge numarası ve tarihi: 123-973/21.12.2009)
Rus Türk
İşadamları Birligi (RTİB)
Derecelendirme:
A++1+++1++[%]
(2009’da —
А++1+++1+[%])
RosCo,
Moskova şehri güvenilir şirketler birliğine dahil olmuştur
Uyumluluk Sertifikası:
GOST R İSO 9001-2008 (ISO 9001:2008) kalite yönetim sistemi sertifikası
Profesyonel
Sorumluluğu
Sigortalanmıştır