YABANCI ŞİRKETİN RUSYA FEDERASYONU’NDAKİ TEMSİLCİLİĞİNİN (ŞUBESİNİN) AKREDİTASYONUNUN YENİDEN YAPILMASI

YÜRÜRLÜKTE OLAN MEVZUATTAKİ DEĞİŞİM SONUCUNDA YABANCI ŞİRKETLERİN TEMSİLCİLİKLERİNİN (ŞUBELERİNİN) YENİDEN AKREDİTASYONUN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Yabancı şirketin Rusya Federasyonu’ndaki temsilciliğinin veya şubesinin faaliyetine başlayabilmesi için ilk aşamada yetkili devlet dairesi tarafından akreditasyon belgesini alması gerekmektedir. Şimdiye kadar yabancı şirketlerin temsilciliklerinin akreditasyonu 1 ile 3 yıl arasında, şubelerin akreditasyonu ise 1 ile 5 yıl arasındaki süre için gerçekleştirilmiştir. Fakat 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Federal Vergi Dairesi tarafından yabancı şirketlerin temsilciliklerinin ve şubelerinin akreditasyonu süresiz olarak yapılmaktadır. Yeniden akreditasyon süreci hangi işlerden oluştuğu ve bunun için ne gerektiğine dair olan bilgiler aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir.

1 Ocak 2015 tarihine kadar akreditasyonu gerçekleştirilen yabancı şirketlerin temsilcilikleri ve şubeleri, kendilerine verilen akreditasyon belgesinin Rusya Federasyonu Federal Vergi Dairesi tarafından hazırlanıp ve kendisi hakkındaki bilgilerin yabancı şirketlerin temsilcilikleri ve şubeleri sicilinde kaydının yapılmış olması durumunda tescil edilmiş sayılacaktır. Şirkenizin kendisi hakkındaki bilgilerin yabancı şirketlerin temsilcilikleri ve şubeleri sicilinde kaydını 01 Nisan 2015 tarihine kadar gerçekleştirmiş olması durumunda, işlem tamamdır. Sözkonusu durumda mevcut akreditasyon süresi Devlet Sicil Dairesi (Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odaları) tarafından verilen izinde belirtildiği tarihe kadar geçerlidir. Yukarıda belirtilen kayıt işlemlerinden geçmeyen yabancı şirketlerin temsilciliklerinin (şubelerinin) akreditasyonu 01.04.2015 tarihi itibarı ile fesh edilmiştir.

Ama üzülmenizi gerektirecek bir durum yoktur. RosCo Şirketi’nin uzmanlarının yardımı ile, siz hızlı bir şekilde yürürlükte olan mevzuatın taleplerine uygun olarak temsilciliğinizin (şubenizin) akreditasyonunu gerçekleştirme/yenileme fırsatına sahipsiniz. Şu an itibarı ile temsilciliğin (şubenin) akreditasyonun gerçekleştirme/yenileme prosedürü, yabanci şirketin temsilciliğinin (şubesinin) açilmasi sirasindaki akreditasyonun gerçekleştirilmesi sırasında öngörülen prosedürün aynısıdır.

YABANCI ŞİRKETİN TEMCİLİĞİNİN (ŞUBESİNİN) YENİDEN AKREDİTASYONUN YAPILMASI İÇİN ROSCO ŞİRKETİ’NE NEDEN BAŞVURULMASI GEREKMEKTEDİR?

Sadece danışmanlık hizmetlerinin sunulması veya yeniden akreditasyonun yapılma sürecinin başından sonuna kadar takip edilmesi gibi size gerekli olan işlerin hacmi tarafınızca belirlenecektir. Hangi hizmet şeklini seçtiğine bağlı olmadan, bize başvurduğunuz taktirde vaktinizi tasarruf edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Devamlı yürürlükte olan mevzuat normlarını öğrenip, yetkili devlet dairelerini arama ve uzun sıralarda durma mecburiyetiniz ortadan kalkacaktır. Bütün belirtilen işlemleri RosCo Şirketi’nin uzman personeli üstlenecektir. Bunun dışında, insanlar için vakitten sonra ikinci dereceden önem taşıyan unsur olan paranızı tasarruf edebilirsiniz. Akreditasyonun gerçekleştirilmesi sırasında Rusya Federasyonu’nda bulunmanız gerekmeyecektir, bu ise uçak biletleri ve Rusya’da konaklama giderleri gibi masraflar ile karşılaşmanızı gerektirmez.

Yukarıda belirtilenin yanısıra, RosCo Şirketi tarafından sunulan yüksek kalitedeki hizmetlerinden yararlanmanızın yanısıra, ilk başvurunuzda size, sunulan hizmetlerin bedelinde % 10 indirim hakkını tanıyan ‘Devamlı müşteri’ kartı sunulacaktır.

HİZMETLERİN BEDELİ
Temsilciliğin (şubenin) akreditasyonun yeniden yapılanması:
75 000 ruble

* Tüm devlet harçları ve tescil edilmesinin tutarı müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Unutmayınız! Sizin için tasarrufta bulunduğumuz süre içinde, ödemiş olduğunuz hizmetlerimizi bedelinden daha yüksek seviyedeki gelir elde edebilirsiniz.

BELİRTİLEN İŞLEMLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ İÇİN ROSCO ŞİRKETİ’NİN TERCİH EDİLMESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Temsilciliğin (şubenin) akreditasyonun yenilenmesi için tüm devlet dairelerine sunulması gereken belgelerin hazırlanması.
  • Yetkili devlet dairelerine akreditasyon belgesinin alınması için gerekli olan tüm evraklar personelimiz tarafından noter tasdikli vekaletname uyarınca sunulacağından dolayı, vaktinizin tasarrufu.
  • Bütçe dışı fonlarına gerekli olan başvuruları yaptığımızdan dolayı, gelecekte beyannamelerin sunulması sırasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar önlenmiş olacaktır.
  • Yeni istatistik kodlarının alınması (talebiniz olması durumun).
  • Temsilciliğin (şubenin) akreditasyonun yenilenme işlemleri 30 (Otuz) günlük sürede tamamlanacaktır.
HİZMET SİPARİŞİ VER "YABANCI ŞİRKETİN RUSYA FEDERASYONU’NDAKİ TEMSİLCİLİĞİNİN (ŞUBESİNİN) AKREDİTASYONUNUN YENİDEN YAPILMASI"
''ROSCO''
Şirketi Kuruluş
2004
Profesyonel Kurumlarda Üyelik:
SRO NP “Rusya Mali Denetim Birliği” üyeliği
(Belge numarası tarihi: 1809/28.12.2009)
Vergi danışmanları odası üyeliği
(sertifika numarası: 78)
HP 'Partner RDD'
(Rus Değerleme Derneği)
Dernek Üyeliği:
Moskova Ticaret ve
Endüstri birliği
(Belge numarası ve tarihi: 123-973/21.12.2009)
Rus Türk
İşadamları Birligi (RTİB)
Derecelendirme:
A++1+++1++[%]
(2009’da —
А++1+++1+[%])
RosCo,
Moskova şehri güvenilir şirketler birliğine dahil olmuştur
Uyumluluk Sertifikası:
GOST R İSO 9001-2008 (ISO 9001:2008) kalite yönetim sistemi sertifikası
Profesyonel
Sorumluluğu
Sigortalanmıştır