Hİzmetler

RUSYA’NIN SAVUNMA SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN TEDARİKÇİSİ “ROSCO”NUN MÜŞTERİSİ OLDU

 “NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, “RosCo – Danışmanlık ve Denetim” Şirketine göç hukuku hizmetlerinden yararlanmak üzere başvurdu. Şirket uzmanları, yabancı uyruklu vatandaşları için iş sözleşmesinin yapılması, bulundukları adreslerinde kaydının yaptırılması, işe alındıklarına dair bildirinin yapılması gibi tam dosyanın hazırlanması ve resmi organlarıyla işbirliğinin kurulması için yüksek vasıflı hizmetlerini vermektedir.

Штандарт.jpg

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, ROSKOSMOS, ROSATOM ve Rusya Federasyonu Savunma Sanayi Sektörü işletmeleri için güvenilir Elektronik devre elemanlarının tedarikçisidir. 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, 2009 yılında Rusya ve BDT ülkelerinin tüketicileri için elektronik ekipmanlarının ikinci tedarikçisi olarak kurulmuştur (RF Savunma Bakanlığının Askeri Temsilciliği kontrolü altında gerçekleştirilen tedarik işleri). 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, ROSKOSMOS, ROSATOM, RF Savunma Bakanlığı bünyesindeki işletmeleri için çalışmalarını sürdürmektedir. “NPTS “Ştandart” Limited Şirketinin hedefi, RF işletmelerinde kullanılan ekipmanların ve cihazların, kendi faaliyet kollarının geliştirilmesi ve bu yönde işverenlerle işbirliği kurulması sayesinde teknoloji ve rekabet gücü açısından geliştirilmesidir. 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, Avrupa ülkeleri, Çin ve ABD’nin güvenilir elektronik devre elemanlarının üreticilerinin resmi temsilcileri ile işbirliği içinde çalışmaktadır. 

Şirket bünyesinde çalışan Teknik destek ve Sipariş yönetimi bölümleri sayesinde ekipmanların komple tedariği dışında herhangi bir ürünün piyasada bulunmaması durumunda (örneğin, RF’a karşı uygulanan yaptırımlar yüzünden) ürünün tasarlanması ve imalatı sırasında mühendislik desteğinin verilmesine imkan sağlanır.


Rusya da Personel Istihdamı
Rusya da Personel Istihdamı
Rusya federasyonunda yabancı ülke vatandaşlarının istihdamında gümrük birliği ülke (Rusya, Kazakistan, Belarusya, Ermenistan, Kırgızistan) vatandaşları ile eski Sovyet ülke vatandaşlarından bazılarına (Tacikistan, Ozbekistan, Ukraina, Moldovya,Azerbaycan) bir takım kolaylıklar sağlanmaktadır. Eski sovyet ülke vatandaşları paten olarak adlandırılan cok daha basit ve hızlı bir uygulama ile ve gümrük birligi üyesi ülke vatandaşları ise patent yada calısma izni almaya gerek kalmadan sadece ikamet ettikleri adreslerini beyan ederek Rusya Federasyonunda herhangi bir firmada işe girip çalısabilmektedirler. Konu ile alakalı daha detaylı bilgi ve sorularınız icin websitemizi ziyaret edebilir yada bizimle irtibata geçebilirsiniz. https://rosco.com.tr/ Cep +7(926)350-03-35 Ofis +7(499)444-00-00
Inşaat Firmaları Için Gerekli Lisanslar
VKS’ in Normal Çalışma İznine Göre
Çağdaş bir şirket, eleman seçerken sırf ulusal kaynaklara bakmıyor. Ekonomik ilişkilerin globalleşmesi, ihtiyaç duyulan elemanın yurtdışından davet edilmesini mümkün kılmaktadır. Bu durumda, Moskova’da veya Rusya’nın başka herhangi bir noktasında çalışma ruhsatının alınması olmazsa olmaz bir şarttır. Bu işlem oldukça zordur ve bütün taleplere uyulmasını gerektirir. Onun için bu işerin yapılması için mutlaka profesyonel yardım almak gerekmektedir. Çalışma ruhsatını almak isteyen uzmanlar (çok yüksek ücret alan uzmanlar dahil) bürokratik rutin işlerini tek başına yapacaklarsa, şirket, bu işlerde uzman olan firmalardan yardım alma bedelinden çok daha fazlasını kaybeder. RF mevzuatı ve düzenleyici evrakları uyarınca, Yüksek vasıflı uzmanlar (YVU), yabancı uyruklu vatandaş olup sözleşme/kontrata göre yıllık geliri 2 milyon Ruble’den yüksek olan şahıslardır. Bu elemanların yüksek seviyede bilgi ve uzmanlık alanında geniç tecrübelere sahip olduğu varsayılmaktadır. Bu tür elemanlar için üç yıllık (veya başka bir süre için) çalışma ruhsatı, diğer yabancı uyruklu çalışanlara göre daha kolay alınır. YVU davet etme hakkına hem yurtiçi ticari işletmeler hem de yabancı şirketlerin şubeleri sahiptirler. Bunlar için YVU Çalışma Ruhsatının süreçleri, ücretler, diğer nüanslar ve özellikler, sadece ince detaylarda farklılık gösterir. https://rosco.com.tr/calisma-izinleri/yuksek-nitelikli-uzmanlara-calisma-izni-alinmasi/
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)