Hİzmetler

RUSYA’NIN SAVUNMA SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN TEDARİKÇİSİ “ROSCO”NUN MÜŞTERİSİ OLDU

 “NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, “RosCo – Danışmanlık ve Denetim” Şirketine göç hukuku hizmetlerinden yararlanmak üzere başvurdu. Şirket uzmanları, yabancı uyruklu vatandaşları için iş sözleşmesinin yapılması, bulundukları adreslerinde kaydının yaptırılması, işe alındıklarına dair bildirinin yapılması gibi tam dosyanın hazırlanması ve resmi organlarıyla işbirliğinin kurulması için yüksek vasıflı hizmetlerini vermektedir.

Штандарт.jpg

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, ROSKOSMOS, ROSATOM ve Rusya Federasyonu Savunma Sanayi Sektörü işletmeleri için güvenilir Elektronik devre elemanlarının tedarikçisidir. 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, 2009 yılında Rusya ve BDT ülkelerinin tüketicileri için elektronik ekipmanlarının ikinci tedarikçisi olarak kurulmuştur (RF Savunma Bakanlığının Askeri Temsilciliği kontrolü altında gerçekleştirilen tedarik işleri). 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, ROSKOSMOS, ROSATOM, RF Savunma Bakanlığı bünyesindeki işletmeleri için çalışmalarını sürdürmektedir. “NPTS “Ştandart” Limited Şirketinin hedefi, RF işletmelerinde kullanılan ekipmanların ve cihazların, kendi faaliyet kollarının geliştirilmesi ve bu yönde işverenlerle işbirliği kurulması sayesinde teknoloji ve rekabet gücü açısından geliştirilmesidir. 

“NPTS “Ştandart” Limited Şirketi, Avrupa ülkeleri, Çin ve ABD’nin güvenilir elektronik devre elemanlarının üreticilerinin resmi temsilcileri ile işbirliği içinde çalışmaktadır. 

Şirket bünyesinde çalışan Teknik destek ve Sipariş yönetimi bölümleri sayesinde ekipmanların komple tedariği dışında herhangi bir ürünün piyasada bulunmaması durumunda (örneğin, RF’a karşı uygulanan yaptırımlar yüzünden) ürünün tasarlanması ve imalatı sırasında mühendislik desteğinin verilmesine imkan sağlanır.


Tasfiye yoluyla firma kapanışı
Firma kapamasi için ilgili prosedurlere başlamadan once aşağıda belirtilen konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 1. Tasfiye edici olarak bir kişinin yada en az 3 kişiden oluşan bir tasfiye komisyonunun oluşturulması 2. Firmanin kayıtlı resmi adresinde sureç sonuçlanana kadar bulunmasının sağlanması 3. Vergi dairesinin hukuki adrese gelerek firmayi denetleyebileceginin bilinmesi ve ona gore hazırlıklı olunması 4. Firma yada devlet organlarına varsa borçların kapatılması 5. Firmada kayıtlı bulunan maddi kaynakların firma sahipleri arasında paylaşılması Tasfiye yontemi ile firma kapanışı toplam 4 etaptan oluşmaktadır. 1. Bu etapta ilgili evraklar tasfiye eden kisi yada komisyon ile notere onaylatılır ve vergi dairesine başvurusu yapılır. 2. Vergi dairesi tarafından onaylanan karar resmi gazetede yayınlanır, karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra firmadan alacagi veya şikayeti olan firma, kurum yada kuruluşların itirazda bulunmalarının saglanması için 2 ay yasal yasal bekleme suresi bulunmaktadir, herhangi bir itirazin olmaması halinde ise işlemlere devam edilebilmektedir. 3. Bu bekleme suresi sonunda resmi gazetede ilan edilen karara istinaden ara tasfiye bilançosu hazırlanır ve notere onaylatılan tasfiye formu ile tekrar vergi dairesine başvurulur, herhangi bir itirazin olmamasi halinde vergi dairesi başvuruyu 5 iş gunu içerisinde onaylayarak bunu firmanın faaliyet belgesine işler. 4. Son etapta muhasebe son tasfiye bilançosunu hazırlar ve vergi dairesine son başvuru yapılır ve boylece kapanış sureci tamamlanır. https://rosco.com.tr/
Firmaların ödemekle yükümlü
1. KDV 01.01.2019 tarihi itibariyle % 20 olarak belirlenmiştir ve ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayın 25 ine kadar yapılmaktadır, KDV odemeleri 3 taksite bölunebilmektedir. 2. Kurumlar vergisi Kurumlar vergisi oranı % 20 dir, ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayin 28 ine kadar yapılmaktadır. 3. Maaş vergileri Maaş vergileri her ay maaş ödemeleri ile birlikte yapılmaktadır, fonlara yapılan ödeme oranı takribi % 30 ve bireysel gelir vergisi % 13 tur. 4. Motorlu Taşıtlar Vergisi Motorlu Taşıtlar Vergisi - araçlarin modeline, motor hacmine vs. göre hesaplanır ve yılda 1 kez ödenir 5. Emlak vergisi Firmanın sahip olduğu gayrimenkullerin türü ve rayiç değerlerine göre hesaplanır, arazi ise vergisi yilda bir ofis, depo, fabrika, bina, daire vb ise her çeyrekte bir ödenir.
Mehmet Sayan - İhracat Direktörü - Kimtex Tekstil
“RosCo” Müşterileri arasında yabancı yatırımları çogunlukta olmakla beraber dinamik gelişim içerisinde bulunan rus firmaları da azımsanmayacak kadar iyi yer tutmaktadır. Genel itibariyle inşaat, ticaret, üretim, hizmetler ve turizm sektoründen firmalar bizi tercih etmektedirler. https://rosco.com.tr/musterilerimiz/
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)