Hİzmetler

Çin firması ‘Deli’ RosCo Şirketi’nin müşteri listesine dahil olmuştur

RosCo Şirketi’nin geniş müşteri listesine uluslararası alanda faaliyetini sürdüren kırtasiye ürün üreticisi ve tedarikçisi durumundaki ‘Deli’ şirketi eklenmiştir.

Китайская компания «Deli» вошла в список клиентов «РосКо»

RosCo Şirketi ile Deli firması arasında imzalanan işbirliği sözleşmesinin şartları uyarınca tarafımızca yabancı şirketlerin faaliyetleri sırasındaki hukuki destek verilecektir. 

Şirket 1988 yılında Çin’de kurulan şirket günümüz itibarı ile ülke pazarında en önemli kırtasiye ürün üretici firmalarından biri olarak tanınmaktadır. Çin’in en büyük sanayi bölgelerinde yerleşen 38 bağlı kuruluşa sahip olan Şirket Rusya dahil olmak üzere dünyanın 150 ülkesinde temsilcilikleri bulundurup, üretilen ürünlerin ihracatını gerçekleştirmektedir.

Şirket’in ürettiği kırtasiye malzemeleri başlıca şunlardır: kalem, tükenmez kalem, elektronik ofis malzemeleri, ofis makineleri, laminasyon makineleri, yazı, çizim gereçleri, evrak imha makineleri, saat ve diğer malzemeler.

Şirket’ler grubunun bünyesinde gayrımenkul, ofis malzemeleri üretimi, kırtasiye malzemeleri ve hediye üretimi, tutkal ve dekorasyon malzemeleri üretimi, ithalat ve ihracatı gibi çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerde bulunan 10’dan fazla şirket bulunmaktadır. 

Şirket’ler grubunun sahip olduğu modern lojistik sistemi sayesinde dünyanın tüm ülkelerine üretilen ürünlerin nakliyesini gerçekleştirme fırsatı bulmaktadır. Deli Şirketi ISO9001 uluslararası kalite kontrol sistemi sertifikası ve ISO14001 çevre güvenliği sistemi sertifikasına sahip olup, ayrıca ERP kurumsal kaynak planlama sistemini uygulamaktadır.

Şirket sanayi bölgeleri ve endüstriyel park inşaatı gibi birçok milli projede iştirak etmiştir (Xingling sanayi bölgesi vs). Hızla gelişim gösteren Deli’ şirketinin 2009 yılı yıllık cirosu 2 milyar doları aşmıştır.

Mehmet Sayan - İhracat Direktörü - Kimtex Tekstil
Mehmet Sayan - İhracat Direktörü - Kimtex Tekstil
“RosCo” Müşterileri arasında yabancı yatırımları çogunlukta olmakla beraber dinamik gelişim içerisinde bulunan rus firmaları da azımsanmayacak kadar iyi yer tutmaktadır. Genel itibariyle inşaat, ticaret, üretim, hizmetler ve turizm sektoründen firmalar bizi tercih etmektedirler. https://rosco.com.tr/musterilerimiz/
Tasfiye yoluyla firma kapanışı
Firma kapamasi için ilgili prosedurlere başlamadan once aşağıda belirtilen konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 1. Tasfiye edici olarak bir kişinin yada en az 3 kişiden oluşan bir tasfiye komisyonunun oluşturulması 2. Firmanin kayıtlı resmi adresinde sureç sonuçlanana kadar bulunmasının sağlanması 3. Vergi dairesinin hukuki adrese gelerek firmayi denetleyebileceginin bilinmesi ve ona gore hazırlıklı olunması 4. Firma yada devlet organlarına varsa borçların kapatılması 5. Firmada kayıtlı bulunan maddi kaynakların firma sahipleri arasında paylaşılması Tasfiye yontemi ile firma kapanışı toplam 4 etaptan oluşmaktadır. 1. Bu etapta ilgili evraklar tasfiye eden kisi yada komisyon ile notere onaylatılır ve vergi dairesine başvurusu yapılır. 2. Vergi dairesi tarafından onaylanan karar resmi gazetede yayınlanır, karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra firmadan alacagi veya şikayeti olan firma, kurum yada kuruluşların itirazda bulunmalarının saglanması için 2 ay yasal yasal bekleme suresi bulunmaktadir, herhangi bir itirazin olmaması halinde ise işlemlere devam edilebilmektedir. 3. Bu bekleme suresi sonunda resmi gazetede ilan edilen karara istinaden ara tasfiye bilançosu hazırlanır ve notere onaylatılan tasfiye formu ile tekrar vergi dairesine başvurulur, herhangi bir itirazin olmamasi halinde vergi dairesi başvuruyu 5 iş gunu içerisinde onaylayarak bunu firmanın faaliyet belgesine işler. 4. Son etapta muhasebe son tasfiye bilançosunu hazırlar ve vergi dairesine son başvuru yapılır ve boylece kapanış sureci tamamlanır. https://rosco.com.tr/
Firmaların ödemekle yükümlü
1. KDV 01.01.2019 tarihi itibariyle % 20 olarak belirlenmiştir ve ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayın 25 ine kadar yapılmaktadır, KDV odemeleri 3 taksite bölunebilmektedir. 2. Kurumlar vergisi Kurumlar vergisi oranı % 20 dir, ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayin 28 ine kadar yapılmaktadır. 3. Maaş vergileri Maaş vergileri her ay maaş ödemeleri ile birlikte yapılmaktadır, fonlara yapılan ödeme oranı takribi % 30 ve bireysel gelir vergisi % 13 tur. 4. Motorlu Taşıtlar Vergisi Motorlu Taşıtlar Vergisi - araçlarin modeline, motor hacmine vs. göre hesaplanır ve yılda 1 kez ödenir 5. Emlak vergisi Firmanın sahip olduğu gayrimenkullerin türü ve rayiç değerlerine göre hesaplanır, arazi ise vergisi yilda bir ofis, depo, fabrika, bina, daire vb ise her çeyrekte bir ödenir.
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)