Hİzmetler

Çin firması ‘Deli’ RosCo Şirketi’nin müşteri listesine dahil olmuştur

RosCo Şirketi’nin geniş müşteri listesine uluslararası alanda faaliyetini sürdüren kırtasiye ürün üreticisi ve tedarikçisi durumundaki ‘Deli’ şirketi eklenmiştir.

Китайская компания «Deli» вошла в список клиентов «РосКо»

RosCo Şirketi ile Deli firması arasında imzalanan işbirliği sözleşmesinin şartları uyarınca tarafımızca yabancı şirketlerin faaliyetleri sırasındaki hukuki destek verilecektir. 

Şirket 1988 yılında Çin’de kurulan şirket günümüz itibarı ile ülke pazarında en önemli kırtasiye ürün üretici firmalarından biri olarak tanınmaktadır. Çin’in en büyük sanayi bölgelerinde yerleşen 38 bağlı kuruluşa sahip olan Şirket Rusya dahil olmak üzere dünyanın 150 ülkesinde temsilcilikleri bulundurup, üretilen ürünlerin ihracatını gerçekleştirmektedir.

Şirket’in ürettiği kırtasiye malzemeleri başlıca şunlardır: kalem, tükenmez kalem, elektronik ofis malzemeleri, ofis makineleri, laminasyon makineleri, yazı, çizim gereçleri, evrak imha makineleri, saat ve diğer malzemeler.

Şirket’ler grubunun bünyesinde gayrımenkul, ofis malzemeleri üretimi, kırtasiye malzemeleri ve hediye üretimi, tutkal ve dekorasyon malzemeleri üretimi, ithalat ve ihracatı gibi çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerde bulunan 10’dan fazla şirket bulunmaktadır. 

Şirket’ler grubunun sahip olduğu modern lojistik sistemi sayesinde dünyanın tüm ülkelerine üretilen ürünlerin nakliyesini gerçekleştirme fırsatı bulmaktadır. Deli Şirketi ISO9001 uluslararası kalite kontrol sistemi sertifikası ve ISO14001 çevre güvenliği sistemi sertifikasına sahip olup, ayrıca ERP kurumsal kaynak planlama sistemini uygulamaktadır.

Şirket sanayi bölgeleri ve endüstriyel park inşaatı gibi birçok milli projede iştirak etmiştir (Xingling sanayi bölgesi vs). Hızla gelişim gösteren Deli’ şirketinin 2009 yılı yıllık cirosu 2 milyar doları aşmıştır.

İş Güvenliği İhlali
İş Güvenliği İhlali
İşgücü koruma şartlarının ihmal edilmesi, işveren veya bunu ihlal eden çalışanlar için önemli para ve hukuki yaptırımlara sebep olmaktadır. İş güvenliğinin ihlal edilmesinin işveren ve çalışanlar için sebeb olabileceği muhtemel durumları; 1. İdari Cezalar (firma yada firma yetkilisi) 2. Hukuki Cezalar (firma yetkilisi, firma iş güvenliği çalışanları) 3. Disiplin cezaları 1. İdari Cezalar (firma yada firma yetkilisi) İş güvenliği uzmanlarının planlı yada habersiz yapılan kontrolleri esnasında tespit edilen iş güvenliği ihlalleri durumunda para cezaları ve bu ihlallerin sürmesi hallerinde ise hukuki cezalar söz konusu olmaktadır. Hükmedilen cezalar işlenen ihlalin boyutlarına göre değişmektedir, mesela; Personel çalışma koşullarının kayıt altına alınmaması Firmanizin yetkilendirilmiş uzmanlar tarafından kontrol edilerek kanuni olarak belirlenmiş çalışma şartlarına uyulup uyulmadığının tespit edilmesi ki bunun ihlal edilmesi halinde; - Firma yetkilisi için - 5.000 ile 10.000 ruble arasında bir uyarı ya da para cezası; - Firma için - 60.000 ile 80.000 ruble arasında para cezası uygulanır. Çalışanlara iş güvenliği için gerekli donanımların sağlanmaması İşverenlerin çalışanlarına kask, solunum maskesi, eldiven vb. koruyucu donanım sağlamamaları halinde; - Firma yetkilisi için - 20.000 ile 30.000 ruble arasında bir uyarı ya da para cezası; - Firma için - 130.000 ile 150.000 ruble arasında para cezası. İhlallerin tespiti sonucu hükmedilen cezaların ödenmesi ve gerekli iyileştirmelerin en kisa zamanda yapılması gerekmektedir ki tekrar ihlal halinde para cezalari artacağı gibi işyeri faaliyetlerinin de durdurulması söz konusu olabilmektedir. 2. Hukuki Cezalar (firma yetkilisi, firma iş güvenliği çalışanları) Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde meydana gelen yaralanma yada ölumlu iş kazaları hallerinde firmanin yetkilendirilmiş görevlileri (proje sorumlusu, saha şefi vb) sorumlu olup aşağıda belirtilen cezalar söz konusudur. - 400 bin ruble'ye kadar para cezası - Kamu işlerinde 180 ile 240 saat ile olumlu kaza hallerinde 4 yıla kadar zorunlu çalışma 3. Disiplin cezaları İş güvenliği kurallarının çalışanlar tarafından ihlali halinde ise - uyarı - kınama; - işten çıkarılmalar söz konusu olabilmektedir ki bu durumda çalışanlara tazminat ödemeleri yapılmayabilmektedir. https://rosco.com.tr/ enis.yildiz@rosco.su Cep +7(926)350-03-35 Ofis +7(499)444-00-00
Banka Hesabınızın Bloke Edilmesi. Rusya vlog RosCo
Hesabinizin banka tarafindan kapatilmasi halinde cok buyuk ihtimalle bankalar arasi kara listeye alinacaginiz icin yeni bir hesap acmanizda zorlasacaktir, bu duruma gelmemek icin hangi bankada hesap acilmali, nelere dikkat edilmeli vb her turlu nuansi hem teoride hem pratikte tecrume eden uzmanlarimiza danismanizi ve bu konularda hukuki destek almanizi onemle tavsiye ederiz. Konu ile alakalı daha detaylı bilgi ve sorularınız icin websitemizi ziyaret edebilir yada bizimle irtibata geçebilirsiniz. https://rosco.com.tr/ Cep +7(926)350-03-35 Ofis +7(499)444-00-00
Banka Hesabi Acilisi
Hesabınızın banka tarafından kapatılması halinde çok büyük ihtimalle bankalar arası kara listeye alınaca ğınız için yeni bir hesap açmanızda zorlaşacaktır, bu duruma gelmemek için hangi bankada hesap açılmalı, nelere dikkat edilmeli vb her türlü nüansı hem teoride hem pratikte tecrube eden uzmanlarımıza danışmanızı ve bu konularda hukuki destek almanızı önemle tavsiye ederiz. Konu ile alakalı daha detaylı bilgi ve sorularınız için websitemizi ziyaret edebilir yada bizimle irtibata geçebilirsiniz. https://rosco.com.tr/ Cep +7(926)350-03-35 Ofis +7(499)444-00-00
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)