Hİzmetler

‘Polen Tantuni’ Rosco Şirketi’nin müşteri listesine dahil olmuştur

Türk fast food lokantalar zinciri ‘Polentantuni’ http://www.polentantuni.com/) RosCo Şirketi ile Rusya’daki ticari faaliyetileri için hukuki ve muhasebe destek sözleşmesini imzalamıştır.

Список клиентов «РосКо» пополнился компанией «Polen Tantuni»

Yeni müşterimiz büyük beğeni toplayan hizmet anlayışı, güvenilirliği ve değişmez lezzeti sayesinde uluslararası alanda en büyük gelişim gösteren kuruluşlardan birisidir. ‘Polen Tantuni’ ürettiği türk mutfağının geleneksel lezzeti sayesinde müşterilerin en çok tercih ettiği lokantalarından biri olmayı başarmıştır. ‘Polen Tantuni’ 14 Ağustos 2009 tarihinde Özdilekpark Alışveriş Merkezinde hizmet hayatına atılmıştır.

Lokanta menüsünde Avrupa’nın ve Rusya’nın taleplerinin gözönünde bulundurulması ile uzakdoğu mutfağı yemekleri mevcuttur. Türkiye’nin Güney Anadolu mutfağından olan ‘tantuni’ lezzeti  Moskova’da çok beğenilmektedir.

Firma, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerinin kurup faaliyetini uluslararası standartlara uygun sürdürmektedir.  Firma kalite anlayışı çerçevesinde personele sürekli eğitimler vermektedir. ‘Polen Tantuni’nin hedefi fast food alanında Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarına açılarak kulvarında lider marka olmaktır.

‘Ekonomist’ dergisi ‘Polentantuni’ kurucusunu yurtiçi ve uluslararası fast food alanlarındaki başarısı yüzünden  en başarılı türk işadamlarından biri olarak göstermiştir.

Tasfiye yoluyla firma kapanışı
Firma kapamasi için ilgili prosedurlere başlamadan once aşağıda belirtilen konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 1. Tasfiye edici olarak bir kişinin yada en az 3 kişiden oluşan bir tasfiye komisyonunun oluşturulması 2. Firmanin kayıtlı resmi adresinde sureç sonuçlanana kadar bulunmasının sağlanması 3. Vergi dairesinin hukuki adrese gelerek firmayi denetleyebileceginin bilinmesi ve ona gore hazırlıklı olunması 4. Firma yada devlet organlarına varsa borçların kapatılması 5. Firmada kayıtlı bulunan maddi kaynakların firma sahipleri arasında paylaşılması Tasfiye yontemi ile firma kapanışı toplam 4 etaptan oluşmaktadır. 1. Bu etapta ilgili evraklar tasfiye eden kisi yada komisyon ile notere onaylatılır ve vergi dairesine başvurusu yapılır. 2. Vergi dairesi tarafından onaylanan karar resmi gazetede yayınlanır, karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra firmadan alacagi veya şikayeti olan firma, kurum yada kuruluşların itirazda bulunmalarının saglanması için 2 ay yasal yasal bekleme suresi bulunmaktadir, herhangi bir itirazin olmaması halinde ise işlemlere devam edilebilmektedir. 3. Bu bekleme suresi sonunda resmi gazetede ilan edilen karara istinaden ara tasfiye bilançosu hazırlanır ve notere onaylatılan tasfiye formu ile tekrar vergi dairesine başvurulur, herhangi bir itirazin olmamasi halinde vergi dairesi başvuruyu 5 iş gunu içerisinde onaylayarak bunu firmanın faaliyet belgesine işler. 4. Son etapta muhasebe son tasfiye bilançosunu hazırlar ve vergi dairesine son başvuru yapılır ve boylece kapanış sureci tamamlanır.
Deleted video
This video is unavailable.
Firmaların ödemekle yükümlü
1. KDV 01.01.2019 tarihi itibariyle % 20 olarak belirlenmiştir ve ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayın 25 ine kadar yapılmaktadır, KDV odemeleri 3 taksite bölunebilmektedir. 2. Kurumlar vergisi Kurumlar vergisi oranı % 20 dir, ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayin 28 ine kadar yapılmaktadır. 3. Maaş vergileri Maaş vergileri her ay maaş ödemeleri ile birlikte yapılmaktadır, fonlara yapılan ödeme oranı takribi % 30 ve bireysel gelir vergisi % 13 tur. 4. Motorlu Taşıtlar Vergisi Motorlu Taşıtlar Vergisi - araçlarin modeline, motor hacmine vs. göre hesaplanır ve yılda 1 kez ödenir 5. Emlak vergisi Firmanın sahip olduğu gayrimenkullerin türü ve rayiç değerlerine göre hesaplanır, arazi ise vergisi yilda bir ofis, depo, fabrika, bina, daire vb ise her çeyrekte bir ödenir.
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)