Hİzmetler

Şirketimiz Temmuz 2014’te ‘Primekss’ uluslararası şirketi ile ticari işbirliğine başlamıştır

RosCo Şirketi uluslararası beton döşeme üretim ve ihracat faaliyetini sürdüren Primekss  (http://www.primekss.com) şirketine danışmanlık ve hukuki destek hizmetlerini sunmaya başlamıştır.

 В июле 2014 года начато коммерческое взаимодействие с международной компанией «Primekss»

Primekss markası uzun süreli beton alanındaki bilimsel araştırmalarının sonucunda dünyanın en meşhur markalarından birtanesi olmuştur. 1997 yılında kurulan şirket geliştirdiği benzersiz patentli PrimeComposite beton dökme teknolojisi sayesinde beton dökme işlerinin kalitesinde çıtayı üst seviyeye yükseltmiştir.

Primekss Şirketi’nin yenilikleri yüzünden depoculuk, endüstriyel ve ticari faaliyetini sürdüren birçok kuruluş sert ve ekolojik beton döşemesinin avantajlarını görmüştür. Çelik takviyeli ve büzülmeye karşı dayanıklılığı ile yol, su haznesi ve diğer yapıların inşaatı sırasında kullanılmaktadır.

Primekss Grubunun bünyesinde üretilen beton kalitesini sıkı kontrol altında tutan kalite kontrol sistemi ve laburatuvarları mevcuttur.

Şirket’in İngiltere, Polonya, ABD, Brezilya, Kolombiya ve Rusya gibi dünyanın birçok ülkesinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Şirket geniş müşteri portföyüne sahip olmasının yanısıra birçok uluslararası şirket ile işbirliği içinde faaliyetini sürdürmektedir.

Primekss Şirket’inin büyük kapasiteli üretim tesislerinin ve teknik altyapısının avantajıyla ürün ve hizmet kalitesi uluslararası standartlara uygundur.  Günümüz itibarı ile  Primekss Şirket’i İskandinav adalarının en büyük beton döşeme üreticisidir.

Şirket piyasaya sürdürğü yeniliklerinden dolayı 2012 ve 2013 yıllarında Las-vegas’ta aldığı ödül dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layik görülmüştür.

Mehmet Sayan - İhracat Direktörü - Kimtex Tekstil
Mehmet Sayan - İhracat Direktörü - Kimtex Tekstil
“RosCo” Müşterileri arasında yabancı yatırımları çogunlukta olmakla beraber dinamik gelişim içerisinde bulunan rus firmaları da azımsanmayacak kadar iyi yer tutmaktadır. Genel itibariyle inşaat, ticaret, üretim, hizmetler ve turizm sektoründen firmalar bizi tercih etmektedirler. https://rosco.com.tr/musterilerimiz/
Tasfiye yoluyla firma kapanışı
Firma kapamasi için ilgili prosedurlere başlamadan once aşağıda belirtilen konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 1. Tasfiye edici olarak bir kişinin yada en az 3 kişiden oluşan bir tasfiye komisyonunun oluşturulması 2. Firmanin kayıtlı resmi adresinde sureç sonuçlanana kadar bulunmasının sağlanması 3. Vergi dairesinin hukuki adrese gelerek firmayi denetleyebileceginin bilinmesi ve ona gore hazırlıklı olunması 4. Firma yada devlet organlarına varsa borçların kapatılması 5. Firmada kayıtlı bulunan maddi kaynakların firma sahipleri arasında paylaşılması Tasfiye yontemi ile firma kapanışı toplam 4 etaptan oluşmaktadır. 1. Bu etapta ilgili evraklar tasfiye eden kisi yada komisyon ile notere onaylatılır ve vergi dairesine başvurusu yapılır. 2. Vergi dairesi tarafından onaylanan karar resmi gazetede yayınlanır, karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra firmadan alacagi veya şikayeti olan firma, kurum yada kuruluşların itirazda bulunmalarının saglanması için 2 ay yasal yasal bekleme suresi bulunmaktadir, herhangi bir itirazin olmaması halinde ise işlemlere devam edilebilmektedir. 3. Bu bekleme suresi sonunda resmi gazetede ilan edilen karara istinaden ara tasfiye bilançosu hazırlanır ve notere onaylatılan tasfiye formu ile tekrar vergi dairesine başvurulur, herhangi bir itirazin olmamasi halinde vergi dairesi başvuruyu 5 iş gunu içerisinde onaylayarak bunu firmanın faaliyet belgesine işler. 4. Son etapta muhasebe son tasfiye bilançosunu hazırlar ve vergi dairesine son başvuru yapılır ve boylece kapanış sureci tamamlanır. https://rosco.com.tr/
Firmaların ödemekle yükümlü
1. KDV 01.01.2019 tarihi itibariyle % 20 olarak belirlenmiştir ve ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayın 25 ine kadar yapılmaktadır, KDV odemeleri 3 taksite bölunebilmektedir. 2. Kurumlar vergisi Kurumlar vergisi oranı % 20 dir, ödemeleri her çeyrekte bir çeyrek bitimini takip eden ayin 28 ine kadar yapılmaktadır. 3. Maaş vergileri Maaş vergileri her ay maaş ödemeleri ile birlikte yapılmaktadır, fonlara yapılan ödeme oranı takribi % 30 ve bireysel gelir vergisi % 13 tur. 4. Motorlu Taşıtlar Vergisi Motorlu Taşıtlar Vergisi - araçlarin modeline, motor hacmine vs. göre hesaplanır ve yılda 1 kez ödenir 5. Emlak vergisi Firmanın sahip olduğu gayrimenkullerin türü ve rayiç değerlerine göre hesaplanır, arazi ise vergisi yilda bir ofis, depo, fabrika, bina, daire vb ise her çeyrekte bir ödenir.
«ROSCO» şirketi
kuruluş
2004
Derecelendirme:
Рейтинг: А++1+++1+[%]
(2009 yılı genel toplamı itibariyle —
А++1+++1+[%])
Profesyonel
Sorumluluk
sigortası
Profesyonel kurumlarda üyelik:
SRO ‘Rus Auditorlar Birliği’
Vergi Danışmanları odası
(Sertifika №78)

NP «POO Ortaklığı»
(Rus Değerleme uzmanları derneği)
Şirket Reytingi:
Kalite Kontrol sertifikası
GOST R ISO 9001-2008 (ISO 9001:2008)
Ödül «Ulusal kaliteli marka» 2015
Moskova şehri
güvenilir şirketler
birliğine kabul
Partnerlik:
Şangay İşbirliği
Organizasyonu iş Klübü
ile çözüm ortaklağı
Sivil Toplum örgütleri
üyelikleri:
Moskova Sanayi
ve Ticaret Odası
(Sertifika №123-973 tarih 21.12.2009)