YABANCI ŞİRKET TEMSİLCİLİĞİNİN (ŞUBESİNİN) RUSYA FEDERASYONU’NDA AKREDİTASYONU

ŞİRKETİNİZİN RUSYA FEDERASYONU’NDAKİ FAALİYETİNE BÜROKRATİK İŞLEMLERE TAKILMADAN EN HIZLI BİÇİMDE BAŞLAMA YÖNTEMİDİR. ROSCO ŞİRKETİ’NE BAŞVURDUĞUNUZ TARİHTEN İTİBAREN TÜM İŞLEMLER 30 (OTUZ) GÜNLÜK SÜREDE TAMAMLANACAKTIR!

Rusya pazarına giriş, hem ünlü markalar hem de lokal yabancı şirketlerin faaliyeti sırasında atacağı önemli bir adımdır. Şirketinizin yeni pazara girebilmesi için ilk aşamada Rusya Federasyonu’ndaki şirketinize hukuki statünün verilmesidir. Piyasada faaliyetinizi sürdüreceğiniz formun belirlenmesi, devlet dairelerinde akreditasyon işlemlerin hızlı yerine getirilme düzeni ve bunun için gerekli olan herşey hakkındaki bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ŞUBE Mİ TEMSİLCİLİK Mİ?

İkisinin de akreditasyon süresi ve tutarı birbirine benzer olmasına rağmen, yabancı şirketin Rusya’daki iki hukuki form arasında büyük fark bulunmaktadır. Temsilciliğe yabancı kuruluşu Rusya Federasyonu’nda sadece temsil etme hakkı tanınıp, şubeye ise ana şirketin sürdürdüğü faaiyetine benzer şekilde Rusya Federasyonu’nda faaliyetini sürdürme hakkı tanınmaktadır. Şubenin sürdüreceği faaliyetinin Rusya Federasyonu’nda yürürlükte olan mevzuata aykırı olmayıp, şirketin faaliyet kodlarına uygun olması şartı bulunmaktadır. Temsilciliklerin ve şubelerin faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler size RosCo Şirketi’ne başvurmanız durumunda sunulacaktır. Aynı zamanda şirketinizin Rusya’daki pazara katılım formu hakkında sizin için en uygun olan formu seçebilmeniz için size yardımda bulunulacaktır.

HAZIRLANMA İŞLEMLERİ

Rusya’daki piyasaya girişinizde şube ve temsilcilik akreditasyonunu gerçekleştirme amacınızda olmanıza bağlı olmadan, akreditasyonun yapılması için ilk aşamada Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odalarına başvuruda bulunulmalıdır. Burada temsilciliğin (şubenin) bünyesinde bulunacak yabancı uyruklu personel bilgilerinin tasdik edilmesi ve devlet harçlarının ödenmesi gerekmektedir.

Sonraki aşamalarda yapılması öngörülen tüm işlemler akreditasyonu gerçekleştirilmektedir. 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren tescil eden makam olarak Rusya Federasyonu Federal Vergi Dairesi belirlenmiştir. Temsilcilik (şube) akreditasyon işlemlerinizi belirtilen makamda yerine getirmeniz gerekmektedir. Akreditasyon işlemlerinin yerine getirilmesi için evrakların hazırlanması için vaktinizin harcanmasının yanısıra maddi masraflar ile karşılaşacaksınız. Rusya Federasyonu Vergi mevzuatı uyarınca her temsilcilik (şube) akreditasyonunun devlet harçlarının tutarı 120 000 rubledir.

Aynı zamanda Rusya Federasyonu’nda yürürlükte olan mevzuat uyarınca yabancı şirketlerin temsilciliklerine (şubelerine) süresiz temsilcilik (şube) tescil belgesinin verilmesi öngörülmektedir. Yürürlüğe giren bu yeniliğin sunduğu bu avantaj ile şirketinizin 2015 yılından önce yapması gerektiği gibi temsilcilik (şube) akreditasyonunu gerçekleştirmesi gerekmeyecektir.

Fakat akreditasyon işlemleri bununla sınırlanmamaktadır. Temsilciliğin (şubenin) normal düzende faaliyetini sürdürebilmesi için istatistik kodlarının alınması ve bütçe dışı fonlarda kaydını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Yabancı şirketlerin temsilciliklerinin ve şubelerinin Rusya Federsyonu’ndaki akreditasyon düzeni hakkındaki ayrıntılı bilgileri uzmanlarımızın köşe yazılarında bulabilirsiniz.

TEMSİLCİLİK (ŞUBE) AKREDİTASYON İŞLEMLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ İÇİN ROSCO ŞİRKETİ’NİN TERCİH EDİLMESİNİN AVANTAJLARI NELERDIR?

Herşeyden önce vakit tasarrufu açısından size avantaj sağlamaktadır. RosCo Şirketi’nin deneyimli uzman kadrosu size tescil işlemlerinin yapılması için yapılacak olan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir. Bu alandaki yürürlükte olan mevzuat taleplerini öğrenme mecburiyetiniz olmayacağından, bunun için vaktinizi harcamanız gerekmeyecektir. Bunun yanısıra tüm gerekli evraklar en kısa sürede hazırlanıp, devlet dairelerine herhangi bir gecikme olmaksızın sunulacaktır.

İkinci avantaj, sizin meydana gelebilecek maddi zarardan korunmanızdır. Yetkili devlet dairesine sunulan evraklarda herhangi hatanın veya eksiğin tespit edilmesi durumunda, yetkili devlet dairesi temsilcilik (şube) akreditasyonunu gerçekleştirmeyeceğine dair bilginiz varmıdır? Bunun sonucunda akreditasyonun yapılması için ödenen 120 000 ruble tutarındaki devlet harç bedeli boşuna harcanmış olacağını biliyormuydunuz? Artık biliyorsunuz! RosCo Şirketi’ne başvurmanız durumunda, akreditasyonun yapılması yönünde olumsuz kararın çıkma ihtimali hemen heme sıfıra eşittir! Uzmanlarımız, akreditasyon işlemlerini gerçekleştirmeleri sırasında, olumsuz cevap almama amacı ile, şirketiniz hakkında gerekli olan tüm bilgileri edinip, tüm gerekli belgeleri titizlikle hazırlayacaktır.

Üçüncü avantaj ise sunulan hizmetlerin yüksek kalitesidir. Temsilcilik (şube) akreditasyonu ile ilgili yürürlükte olan mevzuatta değişikliklerin yapılması durumunda, tescil belgelerinin yeni formlarının alınması gerektiğine dair hemen size bildiride bulunulacaktır. Aynı zamanda RosCo Şirketi’nin uzman personeli tüm evrakların tercümesini yaptırıp, hataların meydana gelme ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Herhangi harf veya işaretin yanlış yazılması, tescil eden makamın belgeleri incelemesi ve ekspertizden geçirmesi sırasında olumsuz cevap verme ihtimalini artırmaktadır. Banka hesabının açılması gerektiğinin de unutulmaması gereklidir. RosCo Şirketi’nin önde gelen bankalar ile sıkı temas içinde olmasının verdiği avantajı ile, hesabın açılması için bankaların talep ettiği belgeleri en kısa sürede kendilerine sunabiliriz.

HİZMETLERİN BEDELİ
Yabancı şirketin temsilciliğin (şubesinin) akreditasyonu
75 000 ruble
Yabancı uyruklu vatandaşların sayısının Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odalarında onaylatılması
5 000 ruble

* Tüm devlet harçları ve tescil edilmesinin tutarı müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Unutmayınız! Sizin için tasarrufta bulunduğumuz süre içinde, ödemiş olduğunuz hizmetlerimizi bedelinden daha yüksek seviyedeki gelir elde edebilirsiniz.

TEMSİLCİLİĞİN (ŞUBENİN) AKREDİTASYON İŞLEMLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ İÇİN ROSCO ŞİRKETİ’NİN TERCİH EDİLMESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Rusya Federasyonu’nda faaliyetinizi sürdürebilmeniz için sizin için en uygun olan hukuki formun seçimi hakkındaki detaylı danışmanlık hizmetlerinin verilmesi: şube, temsilcilik, inşaat alanı veya yabancı sermayeli limited şirketi açılması.
  • Yetkili devlet dairelerinin talepleri doğrultusunda gerekli olan tüm belgelerin hazırlanması sonucunda akreditasyonun yapılmasına olumsuz cevap verilme ihtimali nerde ise sıfıra yakındır.
  • Belgelerin devlet dairelerine sunulması sırasında vaktinizin tasarrufu, istatistik komitesinden belgelerin ve yenilenmiş istatistik kodlarının alınması gibi tüm işlemler RosCo Şirketi’nin deneyimli personeli tarafından yerine getirilecektir.
  • Yeni mühür çıkartılması.
  • Temsilciliğin (şubenin) akreditasyon işlemleri RosCo Şirketi’ne başvurduğunuz tarihten itibaren tüm işlemler 30 (Otuz) günlük sürede tamamlanacaktır.
HİZMET SİPARİŞİ VER "YABANCI ŞİRKET TEMSİLCİLİĞİNİN (ŞUBESİNİN) RUSYA FEDERASYONU’NDA AKREDİTASYONU"
''ROSCO''
Şirketi Kuruluş
2004
Profesyonel Kurumlarda Üyelik:
SRO NP “Rusya Mali Denetim Birliği” üyeliği
(Belge numarası tarihi: 1809/28.12.2009)
Vergi danışmanları odası üyeliği
(sertifika numarası: 78)
HP 'Partner RDD'
(Rus Değerleme Derneği)
Dernek Üyeliği:
Moskova Ticaret ve
Endüstri birliği
(Belge numarası ve tarihi: 123-973/21.12.2009)
Rus Türk
İşadamları Birligi (RTİB)
Derecelendirme:
A++1+++1++[%]
(2009’da —
А++1+++1+[%])
RosCo,
Moskova şehri güvenilir şirketler birliğine dahil olmuştur
Uyumluluk Sertifikası:
GOST R İSO 9001-2008 (ISO 9001:2008) kalite yönetim sistemi sertifikası
Profesyonel
Sorumluluğu
Sigortalanmıştır