YÜKSEK NİTELİKLİ UZMANLARA (VKS) ÇALIŞMA İZNİ ALINMASI

Çağdaş bir şirket, eleman seçerken sırf ulusal kaynaklara bakmıyor. Ekonomik ilişkilerin globalleşmesi, ihtiyaç duyulan elemanın yurtdışından davet edilmesini mümkün kılmaktadır.

Bu durumda, Moskova’da veya Rusya’nın başka herhangi bir noktasında çalışma ruhsatının alınması olmazsa olmaz bir şarttır. Bu işlem oldukça zordur ve bütün taleplere uyulmasını gerektirir. Onun için bu işerin yapılması için mutlaka profesyonel yardım almak gerekmektedir. Çalışma ruhsatını almak isteyen uzmanlar (çok yüksek ücret alan uzmanlar dahil) bürokratik rutin işlerini tek başına yapacaklarsa, şirket, bu işlerde uzman olan firmalardan yardım alma bedelinden çok daha fazlasını kaybeder.

  • RF mevzuatı ve düzenleyici evrakları uyarınca, Yüksek vasıflı uzmanlar (YVU), yabancı uyruklu vatandaş olup sözleşme/kontrata göre yıllık geliri 2 milyon Ruble’den yüksek olan şahıslardır. Bu elemanların yüksek seviyede bilgi ve uzmanlık alanında geniç tecrübelere sahip olduğu varsayılmaktadır.
  • Bu tür elemanlar için üç yıllık (veya başka bir süre için) çalışma ruhsatı, diğer yabancı uyruklu çalışanlara göre daha kolay alınır.
  • YVU davet etme hakkına hem yurtiçi ticari işletmeler hem de yabancı şirketlerin şubeleri sahiptirler. Bunlar için YVU Çalışma Ruhsatının süreçleri, ücretler, diğer nüanslar ve özellikler, sadece ince detaylarda farklılık gösterir.
YAPMANIZ GEREKENLER

Bizi telefonla aramak
veya mektup yazmak

Hizmet Sözleşmesi imzalamak ve
«RosСo» hizmet bedelini ödemek

Gereken belge ve bilgileri
tarafımıza iletmek

Hazırlanan evrakları imzalamak
ve mühürlemek

Göç Servisi müdürü ile
mülakat yapmak

Hiç endişe etmeden
1 ay beklemek

Hazır evrakları
göç servisinde şahsen almak

«RosCo» İLE YVU ÇALIŞMA RUHSATININ ALINMASI

«RosСo» Şirketi, bütün düzenlemelere uyarak yabancı uyruklu elemanınızı çok hızlı ve profesyonel bir şekilde resmi olarak işe almanız için yardımcı olur.

  • Yalnızca 30 gün — Moskova’da sizin yeni iş arkadaşınıza çalışma ruhsatının alınması bu kadar zaman alacak – her türlü formaliteleri biz hallederiz
  • Ayrıca biz geçerli evrakların sürelerini takip ederiz ve süre bitmeden size hatırlatırız
  • Mevzuatın ihlal edilmesi durumunda oluşabilecek kayıplardan çok daha düşük bir ücret karşılığında YVU Çalışma Ruhsatının alınması için bizi görevlendirdiğinizde, evkakların düzenlenmesi ve hazırlanması ile ilgili her türlü danışmanlık ve destek hizmetlerinden yararlanmış olursunuz.
  • Elemanınız için davetiye alırız, elemanınızla birlikte bütün gereken makamlara gideriz ve başkentin Göç Servisi’de kaydının yaptırılması için yardımcı oluruz.

Kontrol eden makamlarla temaslarda hem davet edilen uzman hem de davet eden şirket katılmak zorundadır. YVU, bir çok muafiyetlere sahip olmasına rağmen hiç kimsenin sevmediği bürokrasiden onlar da kurtulamazlar.

Davet edilen eleman Federal Göç Servisi İdaresi’ne gitmek, davet eden şirket ise oldukça büyük bir evrak dosyasını toplamak zorundadır. Uzman, sağlık karneleri, sigorta poliçeleri hazırlamak zorundadır. “RısCo”, sizi bütün rahatsızlıklardan kurtarır – YVU Ruhsatını operatif bir şekilde alacak, işveren de skendi işine rahatça bakaçak.

YVU Ruhsatı alma avantajı, yurtdışından yabancu uyruklu elemanları davet eden şirketlerin ilgili uzmanları ülke içinde bulamadıklarını kanıtlamak zorunda kalması ile ilgilidir. Bunun için Çalışma Ruhsatı, Halk İstihdam Merkezinde onaylatılmalıdır. YVU Ruhsatı için böyle bir onay almak gerekmiyor.

«RosСo» yardımı ile bütün hazırlık aşamalardan kolayca geçersiniz.

Biz belgelerin noterde tasdik edilmesini organize ederiz, gerekli olduğu durumlarda apostil yaptırırız. Bizimle işbirliği kuran müşteriler vasıflı destek ve etraflı tavsiyeleri zamanıda alırlar.

Yabancı bir serbest meslek sahibi ile çalışırken ne yapmalı?
RosCo Hukuk, Muhasebe, Mali Denetim
Yabancı bir serbest meslek sahibi ile çalışırken ne yapmalı?
Birçok yabancı para kazanmak için Rusya'ya geliyor. Bazıları bir işverenin yanında iş buluyor, bazıları ise kendi şahıs şirketlerini ...
Bir şirketin cari hesabı bloke edildiğinde hangi işlemler yapılabilir?
Bir şirketin veya girişimcinin cari hesabının bloke edilmesi birçok işlemin kısıtlanmasına yol açar. Ama hepsi değil. Bu videoda ...
Nirvana'da icra memuru: borçlar nasıl tahsil edilir?
İşverenler çalışanlarına ücret öderken belirli gereklilikleri yerine getirmelidir. İşverenlerin nelere dikkat etmesi gerekir?