TEMSİLCİLİK VE ŞUBE ÇALIŞANLARI İÇİN ŞAHSİ AKREDİTASYON

UNUTMAYINIZ!
Sayemizde tasarruf ettiğiniz zaman içinde hizmetlerimiz için
ödediğinizden çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Şahsi akreditasyon süreci, onaylanan belge dosyasının Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasına sunulmasından başlar ve 6 aya kadar uzayabilir.

Fakat «RosCo»nun tecrübeli elemanları sayesinde yabancı uyruklu elemanlarınız tamamen yasal olarak çalışmaya başlayabilecekler. Belgelerin sunulduğu günden itibaren iki hafta içerisinde geçici şahsi akreditasyon belgesi alınacaktır.

Bu belgenin süresi daha sonra Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasında uzatılabilir. Bunun sayesinde çok zaman tasarruf etmiş olursunuz! Belgenin kendisi ise yabancı uyruklu elemanın çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin süresine göre verilir.

Sonuç olarak, akreditasyon kartı alındıktan sonra yabancı uyruklu eleman temsilciliğinizde veya şubenize tamamen yasal olarak çalışabilir. Bundan sonra akredite olmuş yabancı uyruklu vatandaşın Rusya sınırları içinde legal olarak bulunması ile ilgili konuların çözülmesi gerekmektedir. Bunun için öncellikle bu eleman adına Rusya’ya giriş davetiyesi verilecek, daha sonra ise çok giriş-çıkışlı çalışma vizesi alınacaktır.

Temsilcilik/şube çalışanları için Rusya’ya giriş davetiyeleri Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasına desteği ile düzenlenmektedir. Davetiye mektubu Moskova’nın Rusya Federal Göç Servisi’nde düzenlenir ve hem yabancı uyruklu vatandaşın hem de aile mensuplarının en fazla üç aylık tek giriş-çıkışlı çalışma vizesini almasını sağlar. Aile mensupları olarak yabancı uyruklu çalışanların eşleri ve 18 yaşından küçük çocukları kabul edilir.

Rusya’ya giriş davetiyesi alındıktan sonra, yabancı uyruklu vatandaş ülkesindeki Rusya konsolosluğuna başvurarak tek giriş-çıkışlı çalışma vizesini alır. Bu durumda, elemanınızın pasaportunda en az iki adet temiz sayfa bulunmalı ve süresi vize süresinin başladığı tarihinden itibaren en az bir buçuk yıl sonra bitmelidir. Aile mensuplarının pasaporları için de aynısı geçerlidir. Eleman ve aile mensupları tarafından vize başvurusunun konsoloslukta doldurulması sırasında ziyaret nedeni olarak YABANCI UYRUKLU ELEMAN / AİLE MENSUBU belirtilecektir.

Bunun dışında, «RosСo» yabancı şirketlere temsilcilik veya şube elemanları ve aile mensupları için 1 yıla kadar süreli çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin alınması ile ilgili hizmetlerini sunar. Bu vize, ilgili elemanın Rusya’ya tek giriş-çıkışlı vizeyle giriş yapmasından sonra alınacaktır.

Yürürlükte olan mevzuata göre, temsilcilik/şube davet eden taraf olarak yabancı uyruklu vatandaşın geldiği günden itibaren 7 gün içerisinde bu vatandaşın göç kaydını yaptırmak zorundadır. Çok giriş-çıkışlı vizenin alınması için başvurunun mevcut vize süresinin bitimine en geç 21 gün kala sunulması gerekmektedir. Aksi taktirde, vizenin yeniden düzenlenmesi reddedilebilir. Bunun sebebi, Moskova’nın Federal Göç Servisinde vize alma sürecinin 20 güne kadar sürmesidir.

ÖNEMLİ!
Temsilciliğiniz veya şubeniz üzerinden yabancı uyruklu elemanlarınız için çalışma vizelerinin alınması, aynı vizelerin Rusya şirketi (Limited Şirketi, Anonim Şirketi vb.) üzerinden alınmaktan çok daha uygun ve avantajlıdır. Neden? — Bir çok para ve zaman tasarruf edersiniz çünkü yabancı uyruklu vatandaşlar için kota almanız gerekmeyecektir. Ayrıca da, temsilcilik/şube bünyesinde aynı anda 15 vizeli yabancı uyruklu vatandaş çalıştırılabilir.

Bu i̇şi̇n yapilmasi i̇çi̇n «RosСo» uzmanlarinin görevlendi̇ri̇lmesi̇ neden daha avantajlidir

  • Yabancı uyruklu vatandaşın Rusya sınırlarında bulunması ve çalışması için gerekli olan her türlü belgelerin alınmasına yardımcı oluruz: şahsi akreditasyondan çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin alınmasına kadar.
  • İsteğinize bağlı olarak, hizmetin sadece bir kısmını sipariş edebilirsiniz. Örneğin, sadece şahsi akreditasyon kartının alınması.
  • Temsilcilik/şube müdürünün devlet organlarına gitmek için zamanını harcamaya gerekmeyecek - bütün kayıt işlemleri «RosCo» elemanları vekaleten tamamlayacaktır.

«RosСo» şirketinin tecrübesi sayesinde akreditasyon kartının alınması, giriş davetiyesinin alınması ve vizenin alınması için gereken belgeler doğru bir şekilde düzenlenerek işlem garanti altına alınacaktır.

Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
RUSYA'DA İŞ HUKUKU
Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
Bir işletme sahibi işletmesinin ticari faaliyetlerine son vermeye karar verdiğinde, genellikle şu soru ortaya çıkar: şirketi hızlı ve ucuz bir şekilde nasıl tasfiye edebilirim? Tasfiye prosedürünün zorlukları nedeniyle, tasfiye süreci çok zaman alır ve işadamı şirketin kapatılmasıyla ilgili masrafları üstlenmek zorundadır. Peki Limited şirketin yeni tasfiye prosedüründen haberiniz var mı? Eğer yoksa, bu videoyu izleyin ve Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesinin tüm inceliklerini öğreneceksiniz. Yeni Şirket Tasfiye Yasası'nın amacı nedir? Basitleştirilmiş tasfiye prosedürü için hangi koşullar yerine getirilmelidir? Şirketimi basitleştirilmiş usulde tasfiye etmek için ne yapmam gerekir? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
Vergisel Konularda uyuşmazlıkların çözümü
Vergilerin ve zorunlu ödemelerin ödenmemesi durumunda yükümlülüklerin hafifletildiği bir yasa bu yılın Mart ayı sonunda yürürlüğe girdi. Vergi suçları için cezai maddelerin nasıl değiştiğinden bahsedelim. 00:24 - Rusya Federasyonu Hükümeti neden cezai sorumluluğu hafifletmeye ihtiyaç duydu? 01:40 - Hapis cezaları nasıl değişti? 02:35 - Yasayı başka ne kontrol ediyor? 03:34 - Dezavantajları var mı? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
2023 te temettü vergisi nasıl ödenir?
Bu yıl, Rusya'da tahakkuk eden temettüler üzerinden vergi ödemeye yönelik yeni bir prosedür uygulanmaya başlandı. Çeşitli durumlarda nasıl ödeme aldıklarını yeni bir videoda anlatacağız. 00:58 Bir bireye temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 02:35 Alıcı şirketin kendisi ise temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 04:00 Temettülerden vergi ne zaman ödenmeli? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00