HAKKIMIZDA LİSANSLAR MÜŞTERİLERİMİZ HAKKIMIZDA HABERLER İLETİŞİM

TEMSİLCİLİK VE ŞUBE ÇALIŞANLARI İÇİN ŞAHSİ AKREDİTASYON

UNUTMAYINIZ!
Sayemizde tasarruf ettiğiniz zaman içinde hizmetlerimiz için
ödediğinizden çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Şahsi akreditasyon süreci, onaylanan belge dosyasının Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasına sunulmasından başlar ve 6 aya kadar uzayabilir.

Fakat «RosCo»nun tecrübeli elemanları sayesinde yabancı uyruklu elemanlarınız tamamen yasal olarak çalışmaya başlayabilecekler. Belgelerin sunulduğu günden itibaren iki hafta içerisinde geçici şahsi akreditasyon belgesi alınacaktır.

Bu belgenin süresi daha sonra Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasında uzatılabilir. Bunun sayesinde çok zaman tasarruf etmiş olursunuz! Belgenin kendisi ise yabancı uyruklu elemanın çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin süresine göre verilir.

Sonuç olarak, akreditasyon kartı alındıktan sonra yabancı uyruklu eleman temsilciliğinizde veya şubenize tamamen yasal olarak çalışabilir. Bundan sonra akredite olmuş yabancı uyruklu vatandaşın Rusya sınırları içinde legal olarak bulunması ile ilgili konuların çözülmesi gerekmektedir. Bunun için öncellikle bu eleman adına Rusya’ya giriş davetiyesi verilecek, daha sonra ise çok giriş-çıkışlı çalışma vizesi alınacaktır.

Temsilcilik/şube çalışanları için Rusya’ya giriş davetiyeleri Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odasına desteği ile düzenlenmektedir. Davetiye mektubu Moskova’nın Rusya Federal Göç Servisi’nde düzenlenir ve hem yabancı uyruklu vatandaşın hem de aile mensuplarının en fazla üç aylık tek giriş-çıkışlı çalışma vizesini almasını sağlar. Aile mensupları olarak yabancı uyruklu çalışanların eşleri ve 18 yaşından küçük çocukları kabul edilir.

Rusya’ya giriş davetiyesi alındıktan sonra, yabancı uyruklu vatandaş ülkesindeki Rusya konsolosluğuna başvurarak tek giriş-çıkışlı çalışma vizesini alır. Bu durumda, elemanınızın pasaportunda en az iki adet temiz sayfa bulunmalı ve süresi vize süresinin başladığı tarihinden itibaren en az bir buçuk yıl sonra bitmelidir. Aile mensuplarının pasaporları için de aynısı geçerlidir. Eleman ve aile mensupları tarafından vize başvurusunun konsoloslukta doldurulması sırasında ziyaret nedeni olarak YABANCI UYRUKLU ELEMAN / AİLE MENSUBU belirtilecektir.

Bunun dışında, «RosСo» yabancı şirketlere temsilcilik veya şube elemanları ve aile mensupları için 1 yıla kadar süreli çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin alınması ile ilgili hizmetlerini sunar. Bu vize, ilgili elemanın Rusya’ya tek giriş-çıkışlı vizeyle giriş yapmasından sonra alınacaktır.

Yürürlükte olan mevzuata göre, temsilcilik/şube davet eden taraf olarak yabancı uyruklu vatandaşın geldiği günden itibaren 7 gün içerisinde bu vatandaşın göç kaydını yaptırmak zorundadır. Çok giriş-çıkışlı vizenin alınması için başvurunun mevcut vize süresinin bitimine en geç 21 gün kala sunulması gerekmektedir. Aksi taktirde, vizenin yeniden düzenlenmesi reddedilebilir. Bunun sebebi, Moskova’nın Federal Göç Servisinde vize alma sürecinin 20 güne kadar sürmesidir.

ÖNEMLİ!
Temsilciliğiniz veya şubeniz üzerinden yabancı uyruklu elemanlarınız için çalışma vizelerinin alınması, aynı vizelerin Rusya şirketi (Limited Şirketi, Anonim Şirketi vb.) üzerinden alınmaktan çok daha uygun ve avantajlıdır. Neden? — Bir çok para ve zaman tasarruf edersiniz çünkü yabancı uyruklu vatandaşlar için kota almanız gerekmeyecektir. Ayrıca da, temsilcilik/şube bünyesinde aynı anda 15 vizeli yabancı uyruklu vatandaş çalıştırılabilir.

Bu i̇şi̇n yapilmasi i̇çi̇n «RosСo» uzmanlarinin görevlendi̇ri̇lmesi̇ neden daha avantajlidir

  • Yabancı uyruklu vatandaşın Rusya sınırlarında bulunması ve çalışması için gerekli olan her türlü belgelerin alınmasına yardımcı oluruz: şahsi akreditasyondan çok giriş-çıkışlı çalışma vizesinin alınmasına kadar.
  • İsteğinize bağlı olarak, hizmetin sadece bir kısmını sipariş edebilirsiniz. Örneğin, sadece şahsi akreditasyon kartının alınması.
  • Temsilcilik/şube müdürünün devlet organlarına gitmek için zamanını harcamaya gerekmeyecek - bütün kayıt işlemleri «RosCo» elemanları vekaleten tamamlayacaktır.

«RosСo» şirketinin tecrübesi sayesinde akreditasyon kartının alınması, giriş davetiyesinin alınması ve vizenin alınması için gereken belgeler doğru bir şekilde düzenlenerek işlem garanti altına alınacaktır.

Bir iş kurmak için ihtiyacınız olan en iyi 5 bankacılık ürünü
Bir iş kurmak için ihtiyacınız olan en iyi 5 bankacılık ürünü
Bir işe başlarken, belirli bankacılık ürünlerinin kullanımı hakkında sorular ortaya çıkıyor. Ayrıca, bankaların kendileri hizmetlerini acemi işadamlarına tanıtmaktadır. Hangi bankacılık ürünleri iş için gerçekten yararlıdır? RKO için hangi tarife seçilir? POS kredisi. Hangi durumlarda acquiring vazgeçilmezdir? Bir bankada çevrimiçi yazarkasa için nasıl başvurulur? İşletme kredisi nasıl alınır? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
Bir şirket satın almak mı yoksa yeni bir şirket açmak mı?
Bir şirket satın almak mı yoksa yeni bir şirket açmak mı? Bir işe farklı şekillerde başlayabilirsiniz - geçmişi olan, kurulmuş iş ilişkileri olan hazır bir şirket satın alın veya yeni bir tane kaydedin. Bir işadamı bu seçeneklerin her birinde hangi nüansları dikkate almalıdır? Neyin daha iyi olduğuna net bir şekilde karar vermenize izin veren evrensel bir tarif olmadığını hemen not ediyoruz: hazır bir iş veya “temiz bir sayfadan” bir iş. Hazır bir iş satın almanın artıları ve eksileri nelerdir? Yeni bir şirket kurmanın artıları ve eksileri nelerdir? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
2022'de yabancı işçilerin izin verilen payı
2022'de yabancı işçilerin izin verilen payı Rusya Federasyonu Hükümeti, Rusya'da faaliyet gösteren şirketler için 2022 için yabancı işgücünün payını bir kez daha onayladı. Hangi yabancılar kısıtlamaya tabidir? Bu göstergenin aşılmaması için işveren tarafından ne yapılması gerekiyor? Rusya Federasyonu Hükümeti, yabancıların şirketlerdeki izin verilen payını ve kotalar oluşturarak yabancı işgücü akışını yıllık olarak düzenler. Rusya Federasyonu'nun bolge bağlamında belirli yabancı meslekleri için kotalar belirlenir. Yabancıların payları ise şirket faaliyetleri kapsamında yüzde olarak belirlenmektedir. Rusya'daki sosyo-ekonomik durum dikkate alınarak yabancı işçi ihtiyacı bu şekilde belirlenir. Ve şirketlerde çalışacak yabancıların oranı, bir sonraki takvim yılı için Hükümete sunulan tahmin verileri temelinde hesaplanmaktadır. 7 Ekim 2021 tarihli ve 1706 sayılı Rusya Federasyonu Hükümeti Kararnamesi, 2022 için Rusya'da çalışabilecek yabancıların payını onayladı. 2022 için yabancıların çalışması için onaylanan paylar nelerdir? Hangi yabancılar kısıtlamaya tabi değildir? Bir işveren yabancı sayısını istenen göstergeye nasıl getirebilir? Yabancıların payını aşan bir işverenin cezası nedir? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
Si̇pari̇ş hi̇zmeti̇
* - required for filling