HAKKIMIZDA LİSANSLAR MÜŞTERİLERİMİZ HAKKIMIZDA HABERLER İLETİŞİM

Due Diligence

Moskova’da dahil olmak üzere çağdaş dünyadaki ticari süreçlerin dinamiği, şirket yöneticilerini gittikçe daha sık olarak Due Diligence (Durum tespit süreci) yöntemine başvurmaya zorlamaktadır.

Due Diligence, yatırım konusu ile ilgili objektif bilginin elde edilmesine yönelik uygulanan işlemlerin tamamıdır. Fiyatı bir takım faktörlere bağlı olarak belirlenen Due Diligence denetimi, her iş sahibi için çok önemlidir. Çünkü yatırım konusunun gerçek ve adil bedelini ve mevcut riskleri tespit etmeye yardımcı olur.

ROSCO’YA NE ZAMAN BAŞVURABİLİRSİNİZ

Yatırım faaliyetleri bir çok risklerle doludur. Yatırdığınız paranın geri döneceğinden, yatırım konusunun finansal istikrarından emin olmak, kendinizi olası kayıplardan korumak ve sonuç olarak karlı bir iş geliştirmek istiyorsanız, «RosСo» ’ya başvurmanızda fayda var. Biz, müşterimizin menfaatleri adına hareket ediyoruz, zaman tasarruf ediyoruz ve işimize profesyonelce yaklaşıyoruz.

Due Diligence aşağıdaki durumlarda gereklidir:

  • Mevcut işin veya şirket hisselerinin satın alınması planlanıyorsa;
  • Şirketlerin birleşmesi ile ilgili hazırlık çalışmaları devam ediyorsa;
  • Yüksek fiyatlı aktiflerin satın alınması planlanıyorsa (menkul kıymetler, fikri mülkiyet);
  • Şirket faaliyetlerinde mevcut ihlallerin tespit edilmesi gerekiyorsa.

Bize başvurduğunuzda, hukuki, yatırım ve vergi risklerinizi minimum düzeye indirebilirsiniz.

Olası kayıplara göre bedeli nispeten düşük olan Due diligence sayesinde şirketin finansal durumu, istikrarı ve pazardaki konumu tespit edilir.

RosCo’dan geni̇ş hi̇zmet yelpazesi̇

Bize başvurun, kendinizi bir çok finansal kayıptan ve riskten kurtarın. Sağlam bilgilere ve geniş pratik tecrübelere sahip olan«RosСo» ’nun vasıflı uzmanları, en zor projeleri bile başarılı bir şekilde gerçekleştirirler.

Uzmanlarımız Due Diligence denetimini aşağıdaki alanlarda yapabilirler (işlemin bedeli uygundur):

  • Şirketin sahip olduğu lisansların, izinlerin, kuruluş ve tescil evraklarının analizi;
  • Vergi risklerinin, yetkili organlar nezdindeki vergi ve zorunlu ödemelerin ödenmesi ile ilgili borçların analizi (Vergi Due Diligence Denetimi);
  • Şirketin tahsilat ve tediye işlemlerinin, yükümlülüklerinin kontrolü;
  • Personel yönetimi etkinliğinin ve kilit personelinin kaybedilmesi ile ilgili risklerin değerlendirilmesi;
  • Fiyatlandırma politikasının, onun piyasa şartlarına uygunluğunun analizi, şirketin karşı taraflara bağlılık oranının tespiti;
  • Evrak akışının, bilgi işlem sistemlerinin güncelliğinin kontrolü.

İnceleme konusunu detaylı bir şekilde inceleriz ve olası riskleri ile tutarsızlıkları içeren detaylı bir rapor hazırlayıp sunarız.

Bunun dışında,«RosСo» uzmanları, olumsuz finansal sonuçlarının oluşmasını önlemek ve işin istikrarlı bir şekilde gelişmesi için tavsiye verirler.

Tek başınıza çözemeyeceğiniz bir çok konu vardır.

Biz bunları üstleniriz, paranızı ve zamanınızı tasarruf ederiz, perspektifli faaliyet alanlarının geliştirilmesi için eksiklikler ve potansiyel fırsatlar hakkında sizleri bilgilendiririz.

Bir iş kurmak için ihtiyacınız olan en iyi 5 bankacılık ürünü
Bir iş kurmak için ihtiyacınız olan en iyi 5 bankacılık ürünü
Bir işe başlarken, belirli bankacılık ürünlerinin kullanımı hakkında sorular ortaya çıkıyor. Ayrıca, bankaların kendileri hizmetlerini acemi işadamlarına tanıtmaktadır. Hangi bankacılık ürünleri iş için gerçekten yararlıdır? RKO için hangi tarife seçilir? POS kredisi. Hangi durumlarda acquiring vazgeçilmezdir? Bir bankada çevrimiçi yazarkasa için nasıl başvurulur? İşletme kredisi nasıl alınır? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
Bir şirket satın almak mı yoksa yeni bir şirket açmak mı?
Bir şirket satın almak mı yoksa yeni bir şirket açmak mı? Bir işe farklı şekillerde başlayabilirsiniz - geçmişi olan, kurulmuş iş ilişkileri olan hazır bir şirket satın alın veya yeni bir tane kaydedin. Bir işadamı bu seçeneklerin her birinde hangi nüansları dikkate almalıdır? Neyin daha iyi olduğuna net bir şekilde karar vermenize izin veren evrensel bir tarif olmadığını hemen not ediyoruz: hazır bir iş veya “temiz bir sayfadan” bir iş. Hazır bir iş satın almanın artıları ve eksileri nelerdir? Yeni bir şirket kurmanın artıları ve eksileri nelerdir? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
2022'de yabancı işçilerin izin verilen payı
2022'de yabancı işçilerin izin verilen payı Rusya Federasyonu Hükümeti, Rusya'da faaliyet gösteren şirketler için 2022 için yabancı işgücünün payını bir kez daha onayladı. Hangi yabancılar kısıtlamaya tabidir? Bu göstergenin aşılmaması için işveren tarafından ne yapılması gerekiyor? Rusya Federasyonu Hükümeti, yabancıların şirketlerdeki izin verilen payını ve kotalar oluşturarak yabancı işgücü akışını yıllık olarak düzenler. Rusya Federasyonu'nun bolge bağlamında belirli yabancı meslekleri için kotalar belirlenir. Yabancıların payları ise şirket faaliyetleri kapsamında yüzde olarak belirlenmektedir. Rusya'daki sosyo-ekonomik durum dikkate alınarak yabancı işçi ihtiyacı bu şekilde belirlenir. Ve şirketlerde çalışacak yabancıların oranı, bir sonraki takvim yılı için Hükümete sunulan tahmin verileri temelinde hesaplanmaktadır. 7 Ekim 2021 tarihli ve 1706 sayılı Rusya Federasyonu Hükümeti Kararnamesi, 2022 için Rusya'da çalışabilecek yabancıların payını onayladı. 2022 için yabancıların çalışması için onaylanan paylar nelerdir? Hangi yabancılar kısıtlamaya tabi değildir? Bir işveren yabancı sayısını istenen göstergeye nasıl getirebilir? Yabancıların payını aşan bir işverenin cezası nedir? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00
Si̇pari̇ş hi̇zmeti̇
* - required for filling