Due Diligence

Moskova’da dahil olmak üzere çağdaş dünyadaki ticari süreçlerin dinamiği, şirket yöneticilerini gittikçe daha sık olarak Due Diligence (Durum tespit süreci) yöntemine başvurmaya zorlamaktadır.

Due Diligence, yatırım konusu ile ilgili objektif bilginin elde edilmesine yönelik uygulanan işlemlerin tamamıdır. Fiyatı bir takım faktörlere bağlı olarak belirlenen Due Diligence denetimi, her iş sahibi için çok önemlidir. Çünkü yatırım konusunun gerçek ve adil bedelini ve mevcut riskleri tespit etmeye yardımcı olur.

ROSCO’YA NE ZAMAN BAŞVURABİLİRSİNİZ

Yatırım faaliyetleri bir çok risklerle doludur. Yatırdığınız paranın geri döneceğinden, yatırım konusunun finansal istikrarından emin olmak, kendinizi olası kayıplardan korumak ve sonuç olarak karlı bir iş geliştirmek istiyorsanız, «RosСo» ’ya başvurmanızda fayda var. Biz, müşterimizin menfaatleri adına hareket ediyoruz, zaman tasarruf ediyoruz ve işimize profesyonelce yaklaşıyoruz.

Due Diligence aşağıdaki durumlarda gereklidir:

  • Mevcut işin veya şirket hisselerinin satın alınması planlanıyorsa;
  • Şirketlerin birleşmesi ile ilgili hazırlık çalışmaları devam ediyorsa;
  • Yüksek fiyatlı aktiflerin satın alınması planlanıyorsa (menkul kıymetler, fikri mülkiyet);
  • Şirket faaliyetlerinde mevcut ihlallerin tespit edilmesi gerekiyorsa.

Bize başvurduğunuzda, hukuki, yatırım ve vergi risklerinizi minimum düzeye indirebilirsiniz.

Olası kayıplara göre bedeli nispeten düşük olan Due diligence sayesinde şirketin finansal durumu, istikrarı ve pazardaki konumu tespit edilir.

RosCo’dan geni̇ş hi̇zmet yelpazesi̇

Bize başvurun, kendinizi bir çok finansal kayıptan ve riskten kurtarın. Sağlam bilgilere ve geniş pratik tecrübelere sahip olan«RosСo» ’nun vasıflı uzmanları, en zor projeleri bile başarılı bir şekilde gerçekleştirirler.

Uzmanlarımız Due Diligence denetimini aşağıdaki alanlarda yapabilirler (işlemin bedeli uygundur):

  • Şirketin sahip olduğu lisansların, izinlerin, kuruluş ve tescil evraklarının analizi;
  • Vergi risklerinin, yetkili organlar nezdindeki vergi ve zorunlu ödemelerin ödenmesi ile ilgili borçların analizi (Vergi Due Diligence Denetimi);
  • Şirketin tahsilat ve tediye işlemlerinin, yükümlülüklerinin kontrolü;
  • Personel yönetimi etkinliğinin ve kilit personelinin kaybedilmesi ile ilgili risklerin değerlendirilmesi;
  • Fiyatlandırma politikasının, onun piyasa şartlarına uygunluğunun analizi, şirketin karşı taraflara bağlılık oranının tespiti;
  • Evrak akışının, bilgi işlem sistemlerinin güncelliğinin kontrolü.

İnceleme konusunu detaylı bir şekilde inceleriz ve olası riskleri ile tutarsızlıkları içeren detaylı bir rapor hazırlayıp sunarız.

Bunun dışında,«RosСo» uzmanları, olumsuz finansal sonuçlarının oluşmasını önlemek ve işin istikrarlı bir şekilde gelişmesi için tavsiye verirler.

Tek başınıza çözemeyeceğiniz bir çok konu vardır.

Biz bunları üstleniriz, paranızı ve zamanınızı tasarruf ederiz, perspektifli faaliyet alanlarının geliştirilmesi için eksiklikler ve potansiyel fırsatlar hakkında sizleri bilgilendiririz.

Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
RUSYA'DA İŞ HUKUKU
Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
Bir işletme sahibi işletmesinin ticari faaliyetlerine son vermeye karar verdiğinde, genellikle şu soru ortaya çıkar: şirketi hızlı ve ucuz bir şekilde nasıl tasfiye edebilirim? Tasfiye prosedürünün zorlukları nedeniyle, tasfiye süreci çok zaman alır ve işadamı şirketin kapatılmasıyla ilgili masrafları üstlenmek zorundadır. Peki Limited şirketin yeni tasfiye prosedüründen haberiniz var mı? Eğer yoksa, bu videoyu izleyin ve Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesinin tüm inceliklerini öğreneceksiniz. Yeni Şirket Tasfiye Yasası'nın amacı nedir? Basitleştirilmiş tasfiye prosedürü için hangi koşullar yerine getirilmelidir? Şirketimi basitleştirilmiş usulde tasfiye etmek için ne yapmam gerekir? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
Vergisel Konularda uyuşmazlıkların çözümü
Vergilerin ve zorunlu ödemelerin ödenmemesi durumunda yükümlülüklerin hafifletildiği bir yasa bu yılın Mart ayı sonunda yürürlüğe girdi. Vergi suçları için cezai maddelerin nasıl değiştiğinden bahsedelim. 00:24 - Rusya Federasyonu Hükümeti neden cezai sorumluluğu hafifletmeye ihtiyaç duydu? 01:40 - Hapis cezaları nasıl değişti? 02:35 - Yasayı başka ne kontrol ediyor? 03:34 - Dezavantajları var mı? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
2023 te temettü vergisi nasıl ödenir?
Bu yıl, Rusya'da tahakkuk eden temettüler üzerinden vergi ödemeye yönelik yeni bir prosedür uygulanmaya başlandı. Çeşitli durumlarda nasıl ödeme aldıklarını yeni bir videoda anlatacağız. 00:58 Bir bireye temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 02:35 Alıcı şirketin kendisi ise temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 04:00 Temettülerden vergi ne zaman ödenmeli? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00