HUKUKİ HİZMETLERİ

Üretim hacmine ve yapılan işlerin niteliğine bağlı olmaksızın her şirket vasıflı hukuki hizmetlere ihtiyaç duyar.

Uzman yardımı aşağıdaki durumlarda gerekebilir:

Başlangiç aşamasinda kuruluş evraklarının ve tüzüğün, ilk sözleşme formlarının hazırlanması.

Şi̇rketi̇n tasfi̇yesi̇, kapatilmasi, yeni̇den yapilandirilmasi borçlularla görüşme yapılması, vergi ve diğer resmi organlarla çalışma.

Faali̇yetleri̇n yürütülmesi̇ sirasinda anlaşma yapılması sırasında hukuki destek, mahkeme davalarına katılma, hukuki konularla ilgili danışmanlık ve benzer konular.

Yukarıda sıralanan işlerin yapılması için her zaman kadrolu eleman tutmak gerekli olmayabilir.

Küçük şirketlerin hukukçu için bir işyeri hazırlama, sosyal paketini ödeme ve vergilerini ödeme imkanı her zaman olmayabilir.

Büyük şirketler ise genellikle bünyesinde hukukçu ekibini çalıştırırlar, ancak aşağıdaki durumlarda dış kaynaklardan hukuki yardım alırlar:

  • Uzmanlık alanında gerçekleştirilen işler için özel olarak eğitilmiş eksperlere hukuki yardım verilmesi gerekiyorsa;
  • Şirketin kendi elemanları büyük projelerle meşgul ve rutin işlere zaman ayıramıyorlarsa.

RosCo, Moskova’da ihtiyacı olan şirketlere hukuki yardım hizmetini uygun bir ücret karşılığında veriyor.

Tercübeli̇ hukukçu eki̇bi̇nden profesyonel destek

Bazı şirketler, işletmenin faaliyetlerinde hukuki konulara yeterince dikkat etmiyor. Bu şirketler, problemleri ortaya çıktıkça çözmeye çalışırlar ve bunun doğru bir strateji olduğuna inanırlar.

Ancak bu durumda bile hukuki destek yine de gerekebilir. Ve yardım ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir – uzun zamandır dikkat edilmeyen konular büyük finansal ve psikolojik kayıplara yol açabilir.

RosCo’ya tedarikçi veya alıcı ile alacakların tahsili konusunda ilk görüşmeler yapıldığı zaman başvurmak mahkeme yolu ile alacakları tahsil etmeye çalışmaktan çok daha hesaplı çıkar. Profesyonellerle işbirliği yaptığınızda, geçici anlaşmazlıklara rağmen uzun zamandır çalıştığınız partnerinizle iyi ilişki içinde kalma ihtimali daha yüksektir.

Bunun dışında, hukuki yardım hizmetleri aşağıdakileri kapsar:

  • Yürürlükte olan mevzuat ve güncel düzenleyici evraklarla ilgili olan konularda danışmanlık.
  • Şirket faaliyetlerinin hukuki açıdan denetlenmesi, mevcut evrak akış sisteminin kontrol edilmesi veya gerekli olduğunda geliştirilmesi.
  • Sözleşme hazırlanması, yükümlülüklerin yerine getirilmesinin takibi, karşı taraflarla görüşme yapılması.
  • Hak talebi çalışmaları, müşteri haklarının mahkemede savunulması.
  • Diğer hukuki hizmetler.
Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
RUSYA'DA İŞ HUKUKU
Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesi: size yeni prosedürden bahsediyoruz
Bir işletme sahibi işletmesinin ticari faaliyetlerine son vermeye karar verdiğinde, genellikle şu soru ortaya çıkar: şirketi hızlı ve ucuz bir şekilde nasıl tasfiye edebilirim? Tasfiye prosedürünün zorlukları nedeniyle, tasfiye süreci çok zaman alır ve işadamı şirketin kapatılmasıyla ilgili masrafları üstlenmek zorundadır. Peki Limited şirketin yeni tasfiye prosedüründen haberiniz var mı? Eğer yoksa, bu videoyu izleyin ve Limited şirketin basitleştirilmiş tasfiyesinin tüm inceliklerini öğreneceksiniz. Yeni Şirket Tasfiye Yasası'nın amacı nedir? Basitleştirilmiş tasfiye prosedürü için hangi koşullar yerine getirilmelidir? Şirketimi basitleştirilmiş usulde tasfiye etmek için ne yapmam gerekir? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
Vergisel Konularda uyuşmazlıkların çözümü
Vergilerin ve zorunlu ödemelerin ödenmemesi durumunda yükümlülüklerin hafifletildiği bir yasa bu yılın Mart ayı sonunda yürürlüğe girdi. Vergi suçları için cezai maddelerin nasıl değiştiğinden bahsedelim. 00:24 - Rusya Federasyonu Hükümeti neden cezai sorumluluğu hafifletmeye ihtiyaç duydu? 01:40 - Hapis cezaları nasıl değişti? 02:35 - Yasayı başka ne kontrol ediyor? 03:34 - Dezavantajları var mı? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
2023 te temettü vergisi nasıl ödenir?
Bu yıl, Rusya'da tahakkuk eden temettüler üzerinden vergi ödemeye yönelik yeni bir prosedür uygulanmaya başlandı. Çeşitli durumlarda nasıl ödeme aldıklarını yeni bir videoda anlatacağız. 00:58 Bir bireye temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 02:35 Alıcı şirketin kendisi ise temettü öderken hangi nüanslar dikkate alınmalıdır? 04:00 Temettülerden vergi ne zaman ödenmeli? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00