HUKUKİ HİZMETLERİ

Üretim hacmine ve yapılan işlerin niteliğine bağlı olmaksızın her şirket vasıflı hukuki hizmetlere ihtiyaç duyar.

Uzman yardımı aşağıdaki durumlarda gerekebilir:

Başlangiç aşamasinda kuruluş evraklarının ve tüzüğün, ilk sözleşme formlarının hazırlanması.

Şi̇rketi̇n tasfi̇yesi̇, kapatilmasi, yeni̇den yapilandirilmasi borçlularla görüşme yapılması, vergi ve diğer resmi organlarla çalışma.

Faali̇yetleri̇n yürütülmesi̇ sirasinda anlaşma yapılması sırasında hukuki destek, mahkeme davalarına katılma, hukuki konularla ilgili danışmanlık ve benzer konular.

Yukarıda sıralanan işlerin yapılması için her zaman kadrolu eleman tutmak gerekli olmayabilir.

Küçük şirketlerin hukukçu için bir işyeri hazırlama, sosyal paketini ödeme ve vergilerini ödeme imkanı her zaman olmayabilir.

Büyük şirketler ise genellikle bünyesinde hukukçu ekibini çalıştırırlar, ancak aşağıdaki durumlarda dış kaynaklardan hukuki yardım alırlar:

  • Uzmanlık alanında gerçekleştirilen işler için özel olarak eğitilmiş eksperlere hukuki yardım verilmesi gerekiyorsa;
  • Şirketin kendi elemanları büyük projelerle meşgul ve rutin işlere zaman ayıramıyorlarsa.

RosCo, Moskova’da ihtiyacı olan şirketlere hukuki yardım hizmetini uygun bir ücret karşılığında veriyor.

Tercübeli̇ hukukçu eki̇bi̇nden profesyonel destek

Bazı şirketler, işletmenin faaliyetlerinde hukuki konulara yeterince dikkat etmiyor. Bu şirketler, problemleri ortaya çıktıkça çözmeye çalışırlar ve bunun doğru bir strateji olduğuna inanırlar.

Ancak bu durumda bile hukuki destek yine de gerekebilir. Ve yardım ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir – uzun zamandır dikkat edilmeyen konular büyük finansal ve psikolojik kayıplara yol açabilir.

RosCo’ya tedarikçi veya alıcı ile alacakların tahsili konusunda ilk görüşmeler yapıldığı zaman başvurmak mahkeme yolu ile alacakları tahsil etmeye çalışmaktan çok daha hesaplı çıkar. Profesyonellerle işbirliği yaptığınızda, geçici anlaşmazlıklara rağmen uzun zamandır çalıştığınız partnerinizle iyi ilişki içinde kalma ihtimali daha yüksektir.

Bunun dışında, hukuki yardım hizmetleri aşağıdakileri kapsar:

  • Yürürlükte olan mevzuat ve güncel düzenleyici evraklarla ilgili olan konularda danışmanlık.
  • Şirket faaliyetlerinin hukuki açıdan denetlenmesi, mevcut evrak akış sisteminin kontrol edilmesi veya gerekli olduğunda geliştirilmesi.
  • Sözleşme hazırlanması, yükümlülüklerin yerine getirilmesinin takibi, karşı taraflarla görüşme yapılması.
  • Hak talebi çalışmaları, müşteri haklarının mahkemede savunulması.
  • Diğer hukuki hizmetler.
Maaş komisyonları nedir ve bunlardan kaçınılabilir mi?
RUSYA'DA İŞ HUKUKU
Maaş komisyonları nedir ve bunlardan kaçınılabilir mi?
Bir işverenin Rusya'da çalışmak üzere VCS statüsüne sahip yabancıları çekmesi durumunda, bu tür vatandaşların istihdamına ilişkin nüansları dikkate alması gerekir. 1 Mart 2024 tarihinden itibaren, yüksek nitelikli yabancı uzmanların belirli bir kategorisi için asgari maaş gereklilikleri değiştirilmiştir. Zaman Kodları: 00:00 Giriş 01:07 Yüksek nitelikli yabancı uzmanlar ne kadar maaş almalıdır? 04:19 Şirketler CCS asgari ücretindeki artış konusunda ne yapmalı? 05:06 VCS çalışmadıysa ücretler nasıl tahakkuk ettirilir? 05:52 Yüksek nitelikli bir yabancı uzmanın maaş bildirimi nereye ve hangi yöntemle yapılır? 07:33 Asgari ücretin altında ücret öderseniz ne olur? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00 WhatsApp: +7(926) 350-03-35
2023'te yabancı bir çalışanın işten çıkarılması: talimatlar
Bir çalışanın işten çıkarılması için birçok neden olabileceğini hepimiz biliyoruz. Ancak, yabancı çalışanlarla iş ilişkisinin sona ermesi durumunda, işten çıkartmak için daha da fazla gerekçeye ihtiyaç olduğunu biliyor muydunuz? Zaman Kodları: 00:00 Giriş Bir yabancı hangi nedenlerle işten çıkarılabilir? Yabancılar hangi özel gerekçelerle işten çıkarılır? Bir yabancının işten çıkarılması durumunda işveren ne yapmalıdır? https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499) 444-00-00
Bir iş kurmak için ihtiyacınız olan en iyi 5 bankacılık ürünü
Bir işe başlarken, belirli bankacılık ürünlerinin kullanımı hakkında sorular ortaya çıkıyor. Ayrıca, bankaların kendileri hizmetlerini acemi işadamlarına tanıtmaktadır. Hangi bankacılık ürünleri iş için gerçekten yararlıdır? RKO için hangi tarife seçilir? POS kredisi. Hangi durumlarda acquiring vazgeçilmezdir? Bir bankada çevrimiçi yazarkasa için nasıl başvurulur? İşletme kredisi nasıl alınır? ... https://rosco.com.tr/​​​​ info@rosco.com.tr Cep +7 (925) 585-49-90 Ofis +7(499)444-00-00 WhatsApp: +7(926) 350-03-35